Milyen bort vegyek?

Figyelt kérdés

Nem igazán értek a borokhoz, 2000-2500 Forintot szánnék rá.

Ennyiért lehet jó bort venni?

Előre is köszönöm a segítséget! :)



2018. máj. 9. 23:30
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Persze, lehet. De milyet szeretnél, könnyedet, testeset, vöröset, fehéret, szárazat, édeset, a kettő között valamit? Szóval egy kicsit konkretizáljunk :)
2018. máj. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából magam sem tudom. :D

Viszont annyi biztos, hogy vöröset szeretnék.

2018. máj. 9. 23:48
 3/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Akkor lehetőleg maradj a száraznál :)

És ennyiből inkább a könnyedebb vonulat fogható meg jó minőségben. Egy Sebestyén Kadarka, vagy egy Szeleshát Pinot Noir a szekszárdi borvidékről pl. Vagy Heimannék Kékfrankosa szintén onnan.

Vagy az egri borvidékről az AÉS pince Pinot Noirja, vagy Kadarkája. Esetleg valami az Orsolya pincétől.

2018. máj. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2018. máj. 10. 00:06
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Mivel valószínűleg a Tescoban fogja megvenni, kár olyan borokat ajánlani, amik szakboltokban érhetők el. Vegyél egy Bockot, amit szemmagasságban találsz a hiperben. 2500 forintért már tudsz olyat venni, amivel nem kell szégyenkezni. Nem lesz rossz az sem.

Ha vacsorához viszed, akkor tudni kéne, hogy mi lesz a vacsora.

2018. máj. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Tescoban akkor már Taklert, Vidát, St Andreát, Szeleshátat, Lelovitst - vagy tulajdonképpen bármit, ami nem Bock.
2018. máj. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, Tescoban vettem, aztán keresgéltem is a borok között, hogy hol lehetnek amiket Mojjo ajánlott, de aztán eszembe jutott, hogy itt gyakorin még keresgéltem erre a kérdésre válaszokat, és egy Takler Syrah-ra esett a választásom.
2018. máj. 10. 21:17
 8/8 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Az egy jó választás volt :) Fogyaszd egészséggel!
2018. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!