Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Normális ennyi ital?

Normális ennyi ital?

Figyelt kérdés

A 19 éves vagyok,nem iszok sokat (1 feles vagy 1 sör vagy 1 pohár bor egy nap) csak amennyi jól esik és jót is tesz.

Viszont édesanyám aki szó szerint nem ivott egy kortyot se 22 éves kora óta (most 54 éves) mert bármikor vezetnie kellhet majd (gondozónő,viszont nem csak akkor csinálja mikor nem ügyeletes hanem mikor szabadságon van akkor is,még az ország másik felében is...) állandóan szid hogy miért tartok itthon egyszerre 10 üveg italt. Ez a 10 üveg az 3 bor,3 sör,1 pálinka,1 whisky,1 vodka és 1 likőr. Szerintetek is sok?

Szerintem kell ekkora választék,nem kívánhatom mindig ugyan azt,illetve ha vendégem van se akarok égni hogy a lányoknak se tudok adni semmi likőrt akik a 30 fokos pálesztől is sziszegnének csak.

Alkoholistaként állít be,pedig 4 üveg tömény ha egyszerre fogy,fél évig elég és felét nem is én iszom meg.



2018. máj. 24. 08:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezek a visszajelzések nem haszontalanok!


Én is alkoholista vagyok.

Évente megiszok 3 üveg bort és 4 felest, meg kb 10 korsó sört.


Nem a mennyiségtől leszek alkesz. Én különös módon vonzódom az alkoholhoz. De egészségügyileg a napi stressz, ami a munkámban és az ülő munkától kialakult gerincsérv sokkal jobban rombolja az egészségemet, mint az visszafogott alkoholizmusom. Érdekes módon az utóbbi két dologról az egészségügy nem vesz tudomást és abban nincs támogatás. Míg az alkoholizmushoz van.


Te is keress meg egy dokit és mesélj az alkohollal való kapcsolatodról. És kérj tőle tanácsot. Lehet neki jobban hiszel, mint az itt leírtaknak - de a problémád valós és ezt csak más látja rajtad.

2018. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Trevor. ***** válasza:
Átlagban nincs külön piám itthon, néha 1-2 doboz sör. Vendéget meg lehet kínálni pl. ásványvízzel vagy gyümölcslével is. Én is 19 vagyok, így nem tartom természetesnek, hogy ennyi piát felhalmozz és kivétel nélkül minden nap igyál.
2018. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

én hetente sörözök - péntek-szombat - 1-2 üveg lightos 4%-os sört. Hétköznap nem iszom......hogy ez alkoholizmus-e? Magasról sz...om le! Ebben az országban ahhoz értenek az emberek csak, hogy a másik jókedvét elvegyék!


Egyébként 25 üveg tömény - whisky, vodka, pálinka...stb van a szekrényem tetején díszként 25 éve bontatlanul!


Abból is egy üveg whiskyt fogok meginni a századik születésnapomon :-)


Voltam teljesen abszisztens is 10 évig.......akkor meg azzal jött mindenki, hogy miért nem iszok legalább néha-néha egy-két üveg sört :-)


Lényegében ne hallgass másokra, mert akármennyit iszok alkoholistának titulálnak.....a minden évben karácsonykor megiszok X-et az is rendszeres!


Ne halgass másokra...és ne igyál mindennap...legalább tarts 3-4 nap alkoholmentes napot.....


10 évig azért voltam abszisztens, mert ugy toltam fitalon ahogy te...jött a ba...atás...alkesz leszel..stb...mondom igen? 10 évig nem ittam!

2018. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13

"Dekorként" a szekrény tetején alkoholos üvegek?

2018. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!