Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholról való leszokást mi...

Alkoholról való leszokást mi segítheti?

Figyelt kérdés
A ciginél pl. tapasz, vagy rágó. Jó lenne 1-2 hónapot kibírni nélküle de eddig nem sikerült.
2018. szept. 17. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Jaj, hagyjuk mar ezt a tapasz-ragot.

Minden fejben dol el. Nehez dolog, de nem lehetetlen, csak motivacio kell. Gondold at a karos hatasait, miert szeretned elhagyni, milyen jo lenne nelkule stb.

En is egy “karos” szenvedelyben azenvedtem, koromragas. Egyik nap eldontottem, hogy innentol nem fogom, mert szep, hosszu kormoket akarok es kibirtam, de az eleje nehez volt.


Remelem segitettem

2018. szept. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Az akarat segít csak! 20 éve egy napon hagytam abba a cigit és a piát, 18 éves pályafutás után. Semmilyen külső segítség nem kellett, csak az akaratom. Ennyire egyszerű!
2018. szept. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Ami segíthet, az pl valami cél.

Én pl most építkezem, kb egyedül. Nem vagyok benne túl gyakorlott, csak hát nem igazán találok jó szakembert.

Szóval elég precíz munkát végzek, és egy piásan nem megy.


Mondjuk előtte se voltam nagy alkesz, de a múltkor tűnt fel, hogy gyakorlatilag több mint fél éve egy korty alkoholt nem ittam.


Egyébként néha megkívánom, de ez a megkívánás valahogy olyan megszokásból jön, nem természetes.

Ha valójában belegondolok, hogy milyen berúgva lenni, mennyire tompa vagyok, hogy előjön rajtam a fáradtság, milyenek a másnapok, hogy áll hozzá a környezetem, akkor azt veszem észre, hogy ebben a "mérlegben" csak a negatívumok oldalán vannak dolgok.

Pozitívat már szinte semmit nem ad az alkohol.


Talán egy nagyon minimális alkohol, pl 2 deci bor maximum, az csinál egy kis lazulást, de ha azt nézem, hogy pl már ennyi mellett se lehet vezetni, nekem meg akármikor jöhet olyan, hogy vezetnem kell, akkor sehol nincs az a 2 korty pia ahhoz, hogy feláldozzam érte azt, hogy bármikor mobilizálható legyek.


Szóval ez is segíthet, hogy ha elkezded összeszedni mit ad neked a pia, és őszintén szembesíted azzal, mit vesz el tőled, lehet meg fogsz döbbenni a végeredményen.


1-2 hónap meg amúgy se sok! Ennyi önbecsülésednek, meg büszkeségednek kell lenni! (ez még csak nem is akaraterő kérdése szerintem)

Egyszerűen úgy kell hozzáállni, hogy nehogy már az a szar lötty határozza meg az életed, nehogy már erősebb legyen nálad!

Ha úgy érzed, jó lenne 1-2 hónapot kibírni, akkor 1-2 hónapig nem iszol, és kész! Légy férfi, (mondjuk nem tudom milyen nemű vagy :))

de ha egyszer elhatározol valamit, annak úgy kell történnie. Pusztán azért, mert így döntöttél.

2018. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Még egy gondolat, baráti körben van 1-2 ember, aki így gondolkozik mint te, és eddig nem igazán hozott ez eredményt!

Lehet át kéne gondolni ezt a stratégiát! :)


Arra gondolok, hogy több esetben is volt már olyan haveri körben, hogy pl valaki elmaradozott a társaságból, vagy ha ott volt akkor se ivott, mert éppen azt csinálta, amit most te akarsz.


Na ennek az lett a vége, hogy miután megvolt a kitűzött cél, úgy beb-tak mint a disznó, utána meg ott folytatták ahol hónapokkal ezelőtt abbahagyták. 2 hónapra "leszokni" -mondjuk inkább felfüggeszteni- nem sok értelme van.


Azóta eltelt pár év, felnőttebbek lettünk, mindenki átértékelte az életét, valaki megváltozott, valaki nem.

De aki most "normális" életet él, az egyszerűen csak nem iszik annyit. Csak mondjuk a tizedét.


Egyáltalán nem inni az szerintem valahol a probléma elől való menekülés. Azt se normális, mert azzal elismered, hogy ha iszol, a pia felülkerekedik rajtad.

Akiket én ismerek, fiatal korom társasága, (hát nem keveset piáztunk anno)

és mai napig tartom velük a kapcsolatot, egyik se tagadja meg teljesen a piát, csak mondjuk 2 hétbe vagy egy hónapban egyszer összefutunk, egyikkel másikkal, iszunk egy sört, dumálunk 2 mondatot, ennyi.


Szóval lehet jobb megoldás ez hosszútávon. Hogy pl lefelezed a mennyiséget. Aztán azt is lefelezed, aztán azt is lefelezed. Pl elmész egy társasággal valahova, iszol 1 kört, (mármint alkoholt) a többi körben meg csak üdítőt.

2018. szept. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem vagy képes egyedül megadályozni az ivászatot, akkor az azt jelenti, hogy olyan alkoholista vagy, mint azok 85%-a: terápiás szaksegítségre van szükséged.
2018. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Pszichiater, addiktologus, ha egyedul nem megy.
2018. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Rajtatok nem tud segíteni senki.
2018. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod 3-4es. Kicsit mintha belém láttál volna bizonyos dolgokban. Az 1-2 hónapot azért mondtam mert nagy sikerként könyvelném el 4 évnyi ivás után azt az 1-2 tiszta hónapot. Volt hogy megpróbáltam leállni, 10 napig bírtam mert megszólalt egy hang, hogy "ha szeretem miért nem iszok, minek állok le vele? Semmit nem vesztesz az egészségeden kívül, 5-10 évvel előbb halsz meg és a probléma akkor is van ha iszol ha nem, így legalább nem fáj jannyira", én meg hallgattam rá mert nagyon is igaza van. (Nem pszichopata vagyok csak ezt gondoltam magamban).

Nincs önuralmam, 10ből 7x többet iszok a kelleténél mert egyszerűen nem tudok megállni, bár mostanság volt hogy meg tudtam. Nem tudok rá választ adni hogy miért csinálom, régen kezdődött, mint egy elég nagy problémára való "megoldás/gyógyszer", amit abban az időben azt mondtam hogy jó amíg ilyen a helyzet addig iszok aztán abbahagyom. Hát nem sikerült, viszont nem fájtak annyira a mindennapok amik nagyon stresszesek voltak, hányingerrel gyomorideggel. Az orvos is ha tudtára adom felírja a nyugtatót, és az most miben más mint az alkohol? Nem tudom érthető-e. A legzűrösebb idők elmúltak mégis iszom, lelki függőség talán?

Egyébként nem társaságban iszom, csak otthon egyedül. És ahogy mondtad, hogy a haverjaid is néha isznak és akkor se sokat, na azt szeretném én is elérni hosszútávon.

2018. szept. 18. 16:22
 9/12 anonim ***** válasza:

igen, lehet lelki függőség is. Ha 2 hét nemivás alatt nem voltak fizikai tüneteid, akkor valószínűleg megúsztad a legdurvábbat.

Megszokás, unalom, magány, menekülés, sok minden miatt ihatsz. Ha eddig otthon ittál (feltételezem egyedül) akkor próbálj meg változtatni a szokásokon , napokon (már amennyire lehet). A napi rutint próbáld megváltoztatni először. pl ha főzés közben ittál, próbáld máshogy intézni, rendelni vagy gyorsan készülő ételeket készíteni, vagy elmenni valahova enni.Ha pl sorozat nézés közben ittál esténként, próbáld meg azt hogy mással töltöd az estét. Kerüld el a megszokott boltokat, pl teszem fel hogy xy márkájú szeszt mindig az xyz boltban vetted. Ne járj abba a boltba egy darabig. Egyszerűen ne vedd meg a piát, ha bemész a boltba, kerüld el az ital részleget tudatosan. Vagy próbáld mással intéztetnia bevásárlást. ha jól értem nem vágysz annyira a piára hogy bármi áron, bármikor elmenj és szerezz. (ez egy jó jel!)

Az az idő amit eddig piálással és az azt követő kinyúlással, másnappal töltöttél, az most üres lesz. Lesz egy nagy csomó időt, lekell magad foglalni.Keress új hobbit/szokásokat, eleveníts fel régieket.

Bármit lehet csinálni cask inni nem! és csak a következő 24órára kell gondolni.

Remélem segítettem.

2018. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon is, köszönöm a választ!

Csak az a baj, hogy 2 hétig eddig nem bírtam ki, és sajnos most kezdhetem elölről mert 8 nap után ittam 4 sört. Tényleg arra gondoltam, hogy 1 hónapig kibírom, de a mai nap olyan hirtelen csak úgy jött a vágy minden ok nélkül hogy egy keveset kell inni, és nem tudtam ellenállni :(

2018. szept. 21. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!