Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire "divat" mostanában...

Mennyire "divat" mostanában hogyha valaki 18 alatt iszik?

Figyelt kérdés

Már ebben a témában teljesen össze vagyok zavarodva mert valaki azt mondta hogy szinte senki nem iszik 18 alatt, valaki meg azt mondta hogy teljesen normális ha valaki 14 felett iszik.Az is érdekleni, hogy iskolában/boltokban/akárhol mennyire veszik figyelbe hogy te most ihatsz e amikor iszol vagy nem.

Előre is köszönöm!


2018. okt. 11. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ismerőseim között 16 volt az a kor, amikor elkezdték.
2018. okt. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nos én már húszas éveim közepén vagyok, de 8 évvel fiatalabb öcsémből, és a haverjaiból/osztálytársaiból kiindulva ma is teljesen átlagos, hogy 13-15 éve kórban elkezdenek inni. Eleinte nyilván csak alkalom szerűen, egy-egy születés nap, stb, de elég gyorsan jön az, hogy szinte minden hétvégén. Az én időmben, kb 10 évvel ezelőtt is ez volt, úgyhogy nem lepődők meg. Az alkoholt pedig betudják szerezni, egy megye székhely méretű városban mindig van egykét olyan kisbolt, ahol kiadják a piát, cserébe jó drága. A kisebb településeken, pedig ismeretség alapján szokták kiadni többnyire. Kocsmáknál, pedig még ennyire sem kérdezik meg, hogy elmúltál-e vagy ha igen, akkor csak úgy a rendkedvéért, de személyit nem kérik el(jó van, van ahol igen, de itt is megvannak a helyek, ahol tuti hogy nem).
2018. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Phoney ***** válasza:
75%
„valaki azt mondta hogy szinte senki nem iszik 18 alatt” – ez itthon utoljára valamikor a 90-es években lehetett igaz...
2018. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
91-es években? ezt nem gondolod komoylan? még talán rosszabb is volt a helyzet mint ma.
2018. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Gyakorlatilag elvárás. Sok esetben kiközösítik azt, aki nem áll be a sorba.
2018. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sok évtizede, de inkább évszázada (évezrede?) isznak a fiatal tinik... A 90-es években lazán ittak 13-15 évesen, már aki, persze, mert én pont nem, de a párom igen. Sosem hallottam ilyen minden alapot nélkülöző dolgot, hogy a fiatalkorúak ne innának... Inkább az ellenkezőjéről lehet hallani lépten-nyomon.


Teljesen sokkoló volt, amikor egy táborban az amcsi leánykák előadták, hogy ők még nincsenek 21 évesek, így soha, semennyi alkoholt sem ittak. Nyilván ott sem mindenki ilyen, távolról sem, de hazánkban főleg nem, elég alkoholista országban élünk.

2018. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
mindig is próbálgatták a fiatalok a hivatalos korhatár alatt, már csak a varázsa miatt is hogy "tiltott"
2018. okt. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Felénk nem szokás, prolinak tartják, aki csinálja.
2018. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne menj semilyen divat után ha te azt nem érzed jónak. Egyénként isznak 18 alatt sokan. Én is 16 évesen kezdtem el iszogatni, 17 évesen meg rendesen bulizni, de a mai fiatalok már simán isznak 13-14 évesen is és az első nagyon jól leírta, sok kocsma és sok kisbolt is van ahol kiadják. Nálunk pl. a középiskolám közelében volt egy kocsma, nyilván kiadták 18 alatt, ha nem teszik fele annyi se lett volna a forgalmuk. Kisboltokat is találtam ahol 16 évesen már tudtam venni piát, de egyik haverom pl. 16 évesen már volt hogy tudott tescoba vodkát venni mert olyan szakállas volt hogy simán kinézett 22-nek is és nem mindegyik eladó olyan elővigyázatos.
2018. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha jól visszagondolom, talán '98 körül, tehát 20 éve kezdődött ez az elszabadultság, hogy a szülők vagy "túl hosszú pórázra engedték" gyerekeiket és nem figyeltek oda rájuk eléggé, vagy pedig Ők maguk is alkeszok, és volt milyen példát látniuk a gyerekeknek. Így kezdődött az egész, előbb dohányzással, aztán ivással
2018. okt. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!