Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyire passzolhat egymáshoz...

Mennyire passzolhat egymáshoz a hal és a vörösbor?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy íratlan aranyszabály, hogy a halhoz az esetek 90%-ában fehérbort javasolnak.


Viszont gondolom néhány embernek ismerős ez az idézet:

"Ember - mondta suttogva -, előfordulhat itt, hogy én marinírozott halszeletet kapjak Turbigo módra kétfelé vágott tojással, egész kevés vörösborral párolva?..

És egész testében reszketett.

- Megpróbálhatom - felelte a katona vállat vonva. - Bár itt hülyék számára nincs diéta."


Utánanéztem és megtudtam hogy a "Turbigo mód" egy valóban létező gasztronómiai megnevezés. Ezért kezdett el érdekelni hogy valóban van-e olyan halétel, amihez - és ami mellé - tényleg illik a vörösbor?


2019. jún. 1. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van.

[link]

2019. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhez az illik, amivel az ember szereti. Ezek a szabályok étteremben való ital ajánlatokra vonatkoznak.
2019. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó a link, amit az 1-es felrakott.


Én kapásból úgy mondanám, hogy sült-rántott halhoz inkább fehér bort, de a jó kis csípős halászléhez vörösbort adnék.

2019. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jobban örültem volna, ha egyéni, személyes tapasztalatból merítve kapok választ (pl. aki tényleg kipróbálta hogy "miből és milyet és mi mellé") ugyanis ezt a weboldalt nemsokkal a kérdés kiírása előtt tekintettem meg. -.-


Hasznos dolog a szakértő tanácsa, de az embert ettől még érdekelheti egy másik ember egyéni, független véleménye (aki nem szakértő).

2019. jún. 1. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok

Bocsáss meg, hogy segíteni akartam a linkkel!

Nem láttam bele a fejedbe, hogy téged ez milyen kontextusban érdekel, valamint azt sem tudhattam, hogy te ezt a cikket már láttad. Kérlek ne vedd személyes sértésnek a hozzászólásomat, már nagyon megbántam, hogy írtam, ezer bocsánat!

2019. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5

Kedves 1-es. Elnézést, nem sértésnek szántam és emellett örülök hogy próbáltál segíteni. Csak úgy mellékes volt a megjegyzésem, mert időközben jutott ez eszembe és sajnos nincs lehetőség a kérdés utólagos módosítására.

2019. jún. 1. 15:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"egy másik ember egyéni, független véleménye (aki nem szakértő)."


Áh... francba-

Tök jó kérdés, érdekes, majdnem válaszoltam is- ilyenkor sajnálom, hogy szakértő vagyok. :(

2019. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

# 7

Tisztelt Válaszoló: Amennyiben valóban hivatalosan elismert szakértő vagy, úgy nem vetem a te válaszodat sem. 🙂

2019. jún. 1. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdésekre mindig azt írom, hogy ittam már sok mindenhez sok mindent, míg rá nem jöttem, hogy azt igyam amit szeretek, az étel tökmindegy. A halnál egyébként sokat számít a halféle, az elkészítés módja, a mártás, a köret stb. Nincs szabály.
2019. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!