Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol kezdődik az alkoholizmus?

Hol kezdődik az alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Ara lennék kíváncsi , hogy hol van az a pont vagy határ , ahonnan már alkoholistának számít egy ember ? Miben és hogyan határozzák meg az alkoholizmus állapotát , menyi az a mennyiség , ami már problémát okozhat , illetve mely gyakorisággal ?
2019. júl. 2. 23:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Alkoholista az, aki mindennap fogyaszt alkoholt, nem bír egy napot se ki nélküle. Tehát ha mindennap iszik egy sört, már annak számít.

A köznyelvben viszont az az alkoholista, aki rendszeresen, rövid időközönként mata részegre issza magat

2019. júl. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Röviden: az az alkoholista, akit annak tartasz. Mást mond az orvos, a pszichológus, Erzsi néni meg én is. Én pl. azt tartom annak, aki többet iszik, mint én, mert én ugye nem vagyok az :-)
2019. júl. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
7%
Ott határozzák meg, hogy neki magának vagy bárkinek a környezetéből adódott-e gondja, szenvedése, érzelmi, egészségi vagy anyagi kára az ő italozásából.
2019. júl. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy nyilvánvaló határ, ami után már alkoholista az ember. Én azt mondanám annak, aki függ az alkoholtól, az mindegy, hogy naponta vagy csak hetente iszik, ha vágyik rá és a hiányában rosszul érzi magát, akkor függő.
2019. júl. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Első óriási baromságot írt! Az alkoholizmusnak több fajtája is van. Vannak az időszakos alkoholisták, pl. a hétvégi alkoholisták, akik hétköznap normálisan élnek, de jön a hétvége és iszik. De az is alkoholista, aki minden szombat este részeg a bulikban, nem érzi jól magát tisztán! Vannak erre tesztek, kérdések, egy átlagos felmérés, hogy pl. iszol-e, ha öröm/bánat ér, születés/névnap, ünnepek, innál-e reggel, délelőtt, ha megkínálnak, eltudsz-e menni szórakozni ital nélkül stb. Olyan alkesz is van, aki hónapokig nem iszik, megállja, utána 2 hétig részeg.
2019. júl. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez első nem írt baromságot, az utolsoval ellentétben.
2019. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Országhatártól befelé.

Mikor nincs olyan nap, hogy ne járna a gondolataidba, inni kéne, mert ezt a kicsit megérdemled. Mikor már függő vagy. Mennyiség az más kérdés, van alkesz ismerős, aki már pár pohártól padlót fog és van akin alig látszik egy liter pálinka. Liter pálinkát beönt és egy irányítói munkakört simán ellát. Voltam benne 3-4 évig, úgy nem tudtam szórakozó hely előtt elmenni, hogy ne menjek be. Lényegtelen volt, hogy épp járművet vezetek, vagy munkába mentem.

2019. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Pár hónapja voltam Zacher Gábor egyik előadásán, ő is feszegette ezt a kérdést. Megpróbálom megfogalmazni amire emlékszem.

Alkoholista az, akinek az alkohol hiánya komoly problémát jelent egy adott helyzetben. Pl. Ha valaki minden szombaton iszik-nem alkoholista feltétlenül, de ha az egyik szombat kimarad, és ettől depressziós/agresszív/akármi szélsőséges lesz, akkor bizony alkoholista. Ha csak vállat von, és mást csinál helyette, akkor nem alkoholista a többi szombat ellenére sem.

Az sem egyértelműen alkoholista, aki mindennap megiszik egy sört. De ha csak azért rohan haza a munkából, mert várja a sör, akkor alkoholista.

Ellenben aki csak minden hónap tizedikén iszik, és egy alkalom kimaradására szélsőségesen reagál, az alkoholista, annak ellenére, hogy csak havonta 1x iszik.

2019. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha úgy érzed alkohol nélkül:

-nem vagy boldog

-nem tudsz teljesíteni az életben

-nem tudsz abarátaiddal enélkül kenni v beszélni

-feszélyezve érzed magad nélküle

-nem tudsz másrol veszélni

-minden programod szavadidőd töltésének ez az alapja

-elkazulni csak ez segít, így könnyebben beszélek avagy Kifogások keresése hogy ihasd

-a már nem bírom ki ital nélkül érzések

-kihat az életedre megkapod közeli emberektől hogy sokat iszol ls ez minimum ha 3 ember mondja elég elgondolkoztató


Ezután már az alja van amikor erre üegy el a pénzed a megtakaritás az elsö fizu fele vagy kihat a szeretteidre a bánásmódod a szánalmas pipogya fetrengéstől vállalhatatlan viselkedésen át a bábtalmazásig

2019. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

5.ös,hol van ilyen teszt?

Megcsináltatnám a férjemmel!

Ritkábban iszik,de kevés megárt neki,es ha kinálják,nemtud nemet mondani.

Azt mondja,nincs kulonosebb oka,banata ,stb,egyszeruen jolesik neki szereti,es addig se gondol a gondjaira...

2019. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!