Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol kezdődik az alkoholizmus?

Hol kezdődik az alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Ara lennék kíváncsi , hogy hol van az a pont vagy határ , ahonnan már alkoholistának számít egy ember ? Miben és hogyan határozzák meg az alkoholizmus állapotát , menyi az a mennyiség , ami már problémát okozhat , illetve mely gyakorisággal ?
2019. júl. 2. 23:31
1 2
 11/18 anonim válasza:

Nincs egyértelmű válasz erre. Az alkoholnak lehet valaki fizikai függője, ha csak ezt nevezzük alkoholistának, akkor az, akinél ha nem iszik, delirium tremens tünetei figyelhetőek meg.


Azt semmiképp nem nevezném alkoholistának, aki minden szombaton iszik, és gáz neki, ha kimarad, sőt akkor sem, ha komoly egészségügyi vagy pszichés problémái vannak miatta. Egyszerűen azért nem, mert ő nem az alkohol függője, más problémái lehetnek, az alkohol ugyanis olyan szer, aminek a függője napi szinten igényli. Lásd ugyanez más drogoknál eltér, pl. a dohányosnak ennél sűrűbben kell nikotin. Aki napi 1 szálat elszív, biztosan nem nikotin függő.

2019. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Akkor ha én minden nap iszok este egy pohárral , akkor alkoholistának számíthatok ? Mondjuk én nem a hatása miatt , hanem inkább az íze az , ami bejön , tehát ízlik és ezért iszok , ha van otthon éppen .
2019. júl. 3. 22:14
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, már elmondtuk: nem a rendszeresség számít, hanem az, hogy ha egyszer nem iszol, érzel-e sóvárgást utána. Ha hiányzik, frusztrált/ideges vagy a hiányában, akkor függő vagy. Egyébként nem, egészségedre.
2019. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13 vagyok. Én pl. nagyon szeretem a sört, most így a melegben gyakran iszom, de nagyrészt alkoholmenteset, mert mint ahogy te is írtad, nem a részegség érzése miatt iszom, hanem hogy felfrissüljek. De jól megvagyok nélküle.
2019. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Igazán megnyugtattatok , mert ezek szerint én nem vagyok függő , mert ha nincsen , akkor iszom mást és kész !
2019. júl. 4. 16:45
 16/18 Phoney ***** válasza:

A kényszeres alkoholfogyasztásnál kezdődik, azaz a pszichés függőségnél. (Az elején nem a "muszáj innom"-féle kényszerre kell gondolni, hanem a tudomásul nem vett kényszerességre.) Csak az a baj, hogy nincsenek olyan fekete-fehér szabályok, amikkel ezt könnyen fel lehetne ismerni, akár másnál, akár önmagadnál.

Ezért szokták inkább ott kezdeni, hogy felismerhetőek-e irracionális minták az alkoholfogyasztásban, azaz annak ellenére iszol-e, hogy ez valójában rossz neked, mert akkor viszont rögtön elég nyilvánvaló, hogy kényszeresség, azaz függőség áll mögötte.

2019. júl. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm még egyszer a hasznos tanácsokat , mert véletlenül sem szeretnék alkohol függő lenni soha ! Valamint annak ellenére , hogy majdnem napi rendszerességgel iszok bort , vagy bort és kólát , igyekszem odafigyelni a tünetekre , amiket itt le írtatok nekem , sőt lehet , hogy a napi szintet ezen tünetek nélkül is le csökkentem kb : heti három alkalomra !
2019. júl. 4. 23:53
 18/18 anonim válasza:
Volt aki azt írta, hogy az is alkoholista, aki minden nap csak egy sört iszik meg. Na én ezzel nem értek egyet. A férjem heti kb 4 este is megiszik egy sört miutan a gyerek alszik, mindent rendbe tettünk a házunk körül. Sőt egy-egy alkalommal én is ki ülök vele a teraszra és iszunk, beszélgetünk. Akkor lenne max az, ha kiakadna, hogy elfogyott a sör és most mi lesz vele. Amíg ilyen nincs, addig nyugodt vagyok :D
2019. júl. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!