Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A házi pálinka meddig jó?

A házi pálinka meddig jó?

Figyelt kérdés
Meg tud egyáltalán romolni? Üvegben!
2019. júl. 11. 13:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol tartósít, a pálinka meg alsó hangon 40%os, szóval nem, nem tud megromlani.
2019. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Gyógyászati célokra kell nekem csak. Most kaptam fel litert ajándékba és be van gyulladva a bölcsesség fogam. Ezzel fogok oblogetni néha-neha amikor faj, kell azért kérdeztem! Egyébként nagyon hatásos rá.
2019. júl. 11. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Elvben időtlen időkig. A gyakorlatban elillanhat belőle az alkohol, ha nincs légmentesen lezárva. Ritkán előfordulhat, hogy enyhén oxidálódik, az ecetsav meg észterezi az alkoholt és aromás illatú etilacetát keletkezik benne.
2019. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"enyhén oxidálódik, az ecetsav meg észterezi az alkoholt "

Ez cefrével előfordulhat, de pálinkával soha. A 40-52% alkoholtartalmú italban az ecetsav-baktériumok nem élnek meg. A bor megecetesedhet, a pálinka soha!

2019. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gyógyászati célokra? Ezt a dumát utólagos engedelmeddel én is fogom használni, fogfájás nélkül.
2019. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A normális házipálinka ami tényleg gyömölcsböl készült nulla aromával és egyéb vackok hozzáadása nélkül akkor az évekig pálinka marad. Maximum az alkohol tartalma fog belőle elillanni ha tényleg nincs légmentesen zárva de ehhez is kell pár év.
2019. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az idők végezetéig:)
2019. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha nem folyik ki az üvegből akkor légmentesen van zárva?


Igazából tényleg gyógyszer nekem! A mandulám is mindig nagy volt és most olyan szépen összement tőle az első oblogetes-galgonizalas után, hogy öröm nézni!

2019. júl. 11. 20:18
 9/10 anonim ***** válasza:
A végtelenségig, és tovább. :D Egészségedre! ;)
2019. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha az árokban fekvő Gyuri bácsitól megkérdezed valszeg ő is tud választ adni :D
2019. júl. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!