Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Átlagosan a kakaós vagy...

Átlagosan a kakaós vagy lekváros palacsinta tartalmaz kevesebb kalóriát?

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

A túrós (paleo)palacsinta, eritrittel.


Hozzávalók

Hozzávalók 7-8 darab palacsintához

3 tojás (M-es méretű)

3 dl tej

1 csipet só

4 dkg tápiókakeményítő vagy tápiókaliszt


A palacsintákról senki nem fogja megmondani, hogy nem "igazi", ráadásul 0 kcal.

2019. aug. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
A kakaós ha cukormentes és te édesíted meg mert a lekvár tele van cukorral.
2019. aug. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. aug. 4. 00:43
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Amelyikben kevesebb a cukor. Ha bolti édesített kakaóport vagy lekvárt veszel, mindkettőben rengeteg. De tudod csökkenteni a cukortartalmat, ha tiszta, édesítetlen kakaóport veszel, és magad édesíted. Ugyanígy kaphatóak magasabb gyümölcs tartalmú, hozzáadott cukortól mentes vagy diétás lekvárok. Ha van hozzá elég türelmed, ebből is az a legjobb, amit magadnak készítesz.


#1 Sajnálom, hogy le kell törjem a diétázó lelkesedésedet, de kérlek, ne vezess félre másokat! Egy darab közepes méretű tojás kb. 68 kalóriát tartalmaz. 1 dl 2,8%-os zsírtartalmú tej 57-et. 4 dkg tápióka liszt 142 kcal. 10 dkg túró, zsírtartalomtól függően 100-200 kalóriát tartalmaz.

Az általad leírt recept alapján tehát 1 darab (!) palacsinával kb. 140 kalóriát viszel be. Ez valóban alacsonynak mondható, a népszerű nutellás, vagy egyéb agyoncukrozott társaihoz képest, de nagyon messze áll a nullától. Ha eddig gondolkodás nélkül etted, feltételezve, hogy egyáltalán nincs benne energia, érdemes lenne újra átgondolnod az étrendedet.

2019. aug. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%

#4

Nem fogyókúrázom és főleg nem lelkesedem, hanem cukorbeteg vagyok.

Az általam közölt recept 7-8 palacsintára vonatkozik.

Valóban tévedtem, mert nem 0, hanem 50 kcal-ra jön ki egy túróval megtöltött palacsinta, ami a hagyományos lekváros-kakaóshoz képest amiből 1 db nagyjából 270-280 kcal, elenyésző mennyiség. Sőt abból egy üres palacsinta is 190 kcal.

A kérdésből számomra egyértelmű, hogy a Kérdező minél kevesebb kalóriára törekszik, ezért bátorkodtam ezt javasolni, mert nagyon nem mindegy, hogy 3 palacsintával visz be a szervezetébe 800 kcal-t, vagy 8 db-al 400-at.

De felőlem azt csináltok, amit akartok, vedd úgy, hogy nem szóltam semmit!

2019. aug. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!