Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2db tojásból, 0,5lisztből...

2db tojásból, 0,5lisztből fele tej fele ásványvízből készült PAPÍRVÉKONY 1db üres palacsinta hány kcal-t tartalmaz?

Figyelt kérdés
Kevés olajjal kisütve. Olvastam már 1000félét ,kerestem is googlen ,de elég habla... Honann tudjam h milyen a palacsintája, cukrosra v nem cukrosra gondol. Én special nem teszek bele...

2012. aug. 3. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress a neten kalóriatáblázatot, az összes hozzávalót keresd ki benne, számold ki mennyi a kalóriája az adott alapanyagnak, add össze az összeset, és oszd el annyival ahány db palacsinta lett, így fogod pontosan megkapni mennyi az annyi.
2012. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 db tojás kb 160 kcal

500 g liszt 1750 kcal


??? liter tej ??? (nem lehet tudni, hogy mennyi tejet tettél bele, a viz lényegtelen) ezt is ki tudod számolni, ha megvan, hogy mennyi.


Az eddigieket összeadod, ez az összes kalória.


Összesen hány palacsinta lett?


Ezzel a szßammal elosztod az összes kalóriát, akkor megkapod egy palacsinta kcal-tartalmát, ami azért ennél több, mert az olaj is beleszámit, de azt végképp nem lehet megsaccolni, hogy mennyi lehetne.


A legtöbb adat szerint 1 db palacsinta kb 100 kcal.

2012. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huhhh koszi a segitseget! Igy tehat barminek ki tudom szamolni a kcal tartalmat! Hozzavalokat kikeresem osszeadom elosztom!!! Igy mar minden vilagos . 25 palacsinta lett 97 kcal 1dm ha jol emlekszem :) de nincs 100! Öm.. es hogy valami olyat csinalok ami nem darabra van hanem adagra (grammra) vagy esetleg literre akkor ugyanugy a hozzavalokat osszeadom es hogyan tovabb? Bocsi kicsit suta vagyok
2012. aug. 4. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:

"es hogy valami olyat csinalok ami nem darabra van hanem adagra (grammra) vagy esetleg literre akkor ugyanugy a hozzavalokat osszeadom es hogyan tovabb?"


Itt is az az alapmódszer, hogy minden összeteveöt lemérsz, a táblázatokból kikeresed az alapanyagok kcal-tartalmát (ami mindig 100 g nyers, megtisztitott élelmiszerre vonatkozik). Ebböl ki tudod számitani, hogy pl. 150 g az 1,5-ször annyi, stb.

Ebböl kijön összesen valamennyi kaloria, meg ha az összetevök súlyát összeadod, valahány gramm súlyú étel. PL. ha 1500 g és 3000 kcal - akkor ebböl X gramm 2szer annyi kalória.

2012. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. aug. 5. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!