Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Törökmogyorót pékség átvesz...

Törökmogyorót pékség átvesz magánszemélytől?

Figyelt kérdés

Van pár kiló saját mogyoró, még héjas állapotban. Szeretném elsütni, de nem tudom hogy pékség átvenné e tőlem. Körülbelül 4000 Ft körül van a törött mogyoró kilónkénti ára. Próbálkozzak valamelyik pékségben vagy osszam szét ismerősöknek?


Nem akarom sokáig tartani, mert ez is penészedik gyorsan mint a dió.


2019. okt. 8. 18:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak az ellenőrzés miatt kell valami cetli, hogy honnét ered, hanem cetli, /papír/ nélkül költségként sem fogja tudni elszámolni, és sok kis kiadás őnála is sokra megy. Majd ő fizeti meg annak az adóját, amit számla (cetli) nélkül vásárol.
2019. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
De szép is lenne a világ, ha minden annyira törvényesen működne ahogy itt gondolják egyesek....
2019. okt. 9. 15:29
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ülj ki vele a piacra, mint a saját termés feleslege, árulhatod ott is. Ott sem kell számlát, papírt adnod.
2019. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Jaj már piacra is menjek? :)

Egyre jobb ötletek jönnek...

2019. okt. 9. 16:03
 25/27 anonim ***** válasza:

A piaccal mi a probléma? Igaz, elvileg nem szabad eladni 1 szem mogyorót se, ha nem vagy bejegyzett őstermelő, de piacon dupláját kapnád érte.

Mert ne gondold, hogy a pékségek, cukrászdák kiskeráron vesznek bármit is. Két éve egy helyi cukrászda hirdetett, hogy dióbelet átvesznek. Felhívtam őket, mennyiért veszik, és 800 Ft-ért, de lehet törmelékes is. Amikor a felvásárló 1200-ért vette, de nem lehetett benne törmelék, csak negyed és fél, a piacon meg kimérve 2000-ért lehetett eladni. (Tavaly egyébként még 2000-ért se nagyon akarták elvinni. Idén még nem adtunk el.)

2019. okt. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
#25, a diót én nem adnám el ha olyan mennyiségben lenne. Nagyon egészséges és sütéshez nagyon sok kell. Vannak dió utánzatok pár 100 forintért, de az olyan hogy inkább szemét van benne meg napraforgómag héj. Tudom hogy nagyjából piacon 2000 Ft a dió ára, annyiért nem érdemes időt szánni a megtörésre. Én se jutottam még el a mogyoró töréshez, lehet megmarad sütéshez meg osztok is szét belőle.
2019. okt. 11. 07:26
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már 3000/kg. a dió ára a piacon is!
2019. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!