Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Csendesen működő konyhai...

Csendesen működő konyhai robotgépet keresek, ismer ilyet?

Figyelt kérdés
A gyártók nem szeretik feltüntetni a zajszintet, ezért a tapasztalatok alapján keresek megfelelőt.
2019. okt. 22. 06:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd neje igen csendes, néha irigylem is ezért. :-)


Mivel itt gépekről beszélünk, így kérdéses, mi a fontos szempont, a teljesítmény, a munkaminőség, a tartósság vagy a gépzaj hangereje. A tulajdonságokat nehéz összeegyeztetni, olyan gépet gyártani, ami minden feltételnek maximálisan megfelel. A vásárlónak, használónak el kell döntenie egy fontossági sorrendet.


Hozzá kell tennem, konyhai robotgépnek neveznek turmixoló / aprítógépeket és keverő / dagasztó gépeket is. Egyes esetekben vannak berendezések, melyek mindkét tulajdonsággal rendelkeznek. A gépek hangja nagyban függ attól, éppen mire használjuk! Ugyanaz a szerkezet egészen más hangot ad aprításnál, turmixolásnál, keverésnél, dagasztásnál. A motor hangja is változik a teljesítményének leadásától, ill. a terhelésétől függően. Így nagyon nehéz meghatározni, melyik gép a halkabb. Hiszen, nem lehet összehasonlítani egy dagasztógépet egy aprítóval.


Mi három gép tapasztalatával bírunk. Anyukám Philips gépével, amit nevezhetünk a legcsendesebbnek. Mivel közel 15 éves felesleges típust írnom, hiszen rég nincs forgalomban. Ez a gép csak keverő / dagasztó.

Anyósom sencor gépét mondhatjuk a leghangosabbnak, ez egy multi gép volt. (anyósom keveset használta, hiszen voltak neki külön gépei is, melyeket jobban kedvelt)


Nekünk Bosch MUM4655EU multi gépünk van, amivel maximálisan meg vagyunk elégedve. Nem mondanám hangosnak, de ahogy említettem, funkciótól függ a hangja. Teljesítménye, munkaminősége minden téren nagyon szuper! Évek óta használjuk, heti rendszerességgel. (aprító, turmix, húsdaráló, keverő, dagasztó) Őszintén tudjuk ajánlani!

2019. okt. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Jó, hogy a sencor szóba került,mert kacérkodtam ezzel a típussal, egyedül ennél találtam zajszint értéket, és valóan igen hangosnak tűnt.(85 decibel)

A multifunkciós gépek közül a Philco PHSM 9000 típusút néztem ki, de nem találok véleményeket róla, ráadásul csak két webáruházból rendelhető.

Megnézem a Bosh MUM variációkat.

2019. okt. 28. 06:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen.
2019. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!