Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket lehet hosszabb...

Milyen ételeket lehet hosszabb ideig a föld alatt tárolni?

Figyelt kérdés

Bizonyos helyekre akarok elásni olyan kajákat amikkel később életben tudok maradni. A konzervek ugye alap, de hogy kenyér helyett is legyen valami arra gondoltam pet palackokba rakok riszt, és ezeket 1m-re leásom a földbe. Pont van hozzá egy fúró eszközöm amivel tudok jó mély lyukakat fúrni, és gondolom 1m-en már nem fog szétfagyni semmi...

Milyen más kajákat lehetne még elásni?



2019. nov. 2. 10:27
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

# 20

A dióval az a helyzet hogy próbáltam már tárolni üvegben (amiből ráadásul még a levegőt is kiszívattam) de bepenészesedett.

Viszont ez jó ötlet, amire most épp nem gondoltam. Jó lehet valami szír helyen pl padláson egészben eltárolva..

Mogyoró is van, azzal is teszek egy próbát :)

2019. nov. 2. 15:50
 22/33 A kérdező kommentje:

*száraz


# 19 - Örülök ha tetszett a történetem, legalább nem volt felesleges leírni ;)

2019. nov. 2. 15:56
 23/33 anonim ***** válasza:
15%
Máshol kreténkedjél már csövi.
2019. nov. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Zabkorpával nem sokra mész, a rizst pedig nem fogod tudni megfőzni, ahhoz tűz, víz és edény is kell.

Én konzerveket ásnék el, vagy csak simán jó vastagon betakarnám avarral.

Azt nem lehetne csinálni, hogy olyan munkát keresel, ahol kapnál ellátást és szállást? Ha pénzt is kapsz, az mehetne a szüleid bankszámlájára, ők vehetnek neked belőle ruhát, használati tárgyakat.

2019. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 18-assal, ahhoz képest meglepően ép az elméd, és nagyon intelligens a megnyilvánulásod. Kár magad veszni hagyni!
2019. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nagyon ertelmes vagy es sokra vihetned az eletbe! Kerlek probald meg ! Hidd el ebbol felallni sokkal nagyobb buszkeseg lenne mint ilyeneken agyalnod,hogyhogy eld tul kint ... Sokra tobbre vagy hivatott mint erre. Es eltudom kepzelni ,hogy ugy erzed nem birnal leszokni de hidd el mindenrol le lehet ha elegge akarod. Ne hagyd magad veszni!
2019. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm hogy így aggódnak itt többen értem! Nem is nagyon értem miért, vagy hogy ezen leírások alapján miből gondoljátok hogy bármi érdemlegeset hozzá tudok mêg tenni ehhez a világhoz.

Minden esetre egyedül tovább próbálok leállni, és talán sikerül majd. Nehéz benne hinnem, mert hosszú évek óta harcolok màr magammal. De nem adom azért fel.

Köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 3. 20:35
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Senki sincs “hiaba” a vilagba :) Es hidd el nagyon igaz a mondas miszerint mindenki maga elete kovacsa. Legalabb annyira elszantan kuzdj a jo elet remenyeben amennyire elhataroztad ,hogy te valahogy tul fogod elni a “hajlektalan” eletet. :) Hidd el, semmi sem lehetetlen es nagyon sokra viheted. Csak RAJTAD mulik. Az eletben semmit sem adnak konnyen de kemeny munkaval mindennek megvan a gyumolcse!

En hiszek benned! Komolyan!

Es arra kerlek Te is higgy magadba! Es bizonyitsd be magadnak,hogy te ennel sokkal tobbre vagy kepes! :)

2019. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja es mellesleg ha ennyire ra vagy szokva , segitseg nelkul nem tudom mennyire fog menni... de ez is elhatarozas kerdese de mint irtad regota kuzdesz magaddal... nem ciki es nem szegyen segitseget kerni. Erre vannak a szakemberek! Es lehet neked is sokkal jobb lenne ha nem egyedul lennel ezekkel a dolgokkal! Gondold at!
2019. nov. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb problémám hogy nem már semmi célom, és tényleg nem is hiszek magamban, vagy hogy valaha én már normálisabb életet tudnák élni... De ez nem is csoda szerintem. Sok helytelen döntést hoztam meg életem során, mire ide jutottam, szóval másokat nem okolhatok miatta. Azt szoktam meg hogy nem nézzek szembe a problémákkal, hanem kábulatokba menekülök - ha pedig épp jobbak a körülmények olyan mesterséges "boldogságokra" hajtok amit az átlag ember szerintem el sem tud képzelni.

Egyébként én nem tartom magam okosnak (egy sima szakmunkásom van) de volt egy barátnőm aki tényleg okos volt (mérnök) és talán egész életemben csak Vele voltam igazán boldog a drogokon kívül. Azonban a függőségem szép lassan tönkretette ezt a kapcsolatot, és súlyos problémákat okoztam annak akit szerettem. Ezen már rég túlléptem, és elfogadtam, viszont ezután elhatároztam hogy többé egyedül maradok. De talán utólag visszanézve csak létrehoztam egy "eldeformált" személyiséget, ami belül üres lett. De ezek után mit is várhatnák én még az élettől? A problémáim nagy részét is egyedül hoztam létre, ezért talán egyedül is kellene megoldanom. Vagy nem?

Be kéne mennem az 1 éves rehabra (amit ha megcsinál valaki átlag 10% esélye van hogy sikerül) azután kijönnék onnan, és jöhetne amit #24 is írt hogy elmegyek olyan munkát keresni amivel innen el tudok költözni. Mivel ha ebben a környezetben maradnák, és bármi balul üt ki, elég ha átsétálok a másik utcába, veszek valami cuccot, és bumm az egész el lett baszcsizva. Kezdhetném elölről... Viszont ki tudja az új környezetemben nem-e futnék bele pont olyanokba akikkel könnyen visszaeshetnék. Hogy egyáltalán elég gyorsan el tudnék-e innen menni? Amúgy se lenne jópár évig "stabil" életem mert van már talán egy millás tartozásom is, amit ha dolgozok egyből elkezdenék tiltani. Ez elöl nem tudnék kibújni sem mert a jelentős része az évek óta elmaradt Tb miatt van. Na de szóval ott vagyok valahol. Tegyük fel ez mind sikerül, és sínre tettem az életem (ez mondjuk 5 év) akkor majd 40 évesen nekiállok valamit elkezdeni felépíteni..? Talán akkor majd megint meggyőzöm magam arról hogy nem jó nekem egyedül? Hogy már képes lennék emberi kapcsolatokra? Ki lesz a barátom, társam, majd 40+ évesen ezzel a múlttal? Mert ott is csak egy választáson múlik majd minden nap hogy használok-e valamit vagy sem... és miért dolgoznák ilyen keményen ezért a célért? Mit látok én ott? Igazából semmit! Másnak az a nagy cél hogy elutazik nemtudom pl egy tengerpartra.. én ott nem érezném magam jól, mert nekem az nem jelent semmit. Nekem az a boldogság amikor a benyomom a cuccot, és érzem az ízét a számban, majd kilövellek a naprendszerbe.. Ezt soha nem fogom tudni elfelejteni, és a világ sivár "természetes" mivolta nem igazán üti meg nálam már a mércét. Meg mennyi esélye van ennek így hogy sikeres lesz? Be kell vallanom nem sok...

2019. nov. 4. 08:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!