Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Bogarak a lisztben, grízben,...

Bogarak a lisztben, grízben, műzliben, mindenben.1-2 mm-esek. A kisebbek fehérek, a nagyobbak barnás-feketék. Mik ezek?

Figyelt kérdés
Ki dobtam mindent, megyek fertőtleníteni. De jó lenne tudni, mik ezek...
2019. nov. 23. 10:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Lisztbogár, zsizsik? Hogy lehet tőlük megszabadulni?
2019. nov. 23. 10:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A baj ott kezdődik, hogy a peték már a megvásárláskor is benne lehetnek. Ha nem légmentesen zárt papírzacskóban árusított cuccot veszel (liszt gríz, pelyhek), tedd be 2 napra a mélyhűtőbe.
2019. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Zsizsik lehet. Nehéz tőlük megválni, ha egyszer elszaporodtak, de nem lehetetlen. Én mindent kipakolnék a kamrából vagy ahol ilyen élelmiszer van. Egyesével átnézném és zárható edénybe öntenék minden tiszta vagy új élelmiszert. Vagy veszel műanyag tárolót vagy használaton kívüli, tiszta befőttes üvegbe. Felcímkézed őket. Ami szennyezett egy szemeteszsákba gyűjtsd össze, kösd be és dobd ki kint, ne maradjon a lakásban. Fontos, hogy a kiömlött lisztet, rizst is takarítsd fel. Szeretik még az aszalt gyümölcsöket, magvakat is.
2019. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"légmentesen zárt papírzacskóban"

A papírzacskó pont azért jó, mert nem légmentes. Nem is tud az lenni.

2019. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egy nagy szekrényről van szó, ahol élelmiszert tárolok. Mindent kidobtam, ami bontott volt, vagy papírzacskóban volt. Kiporszívóztam, kisikáltam, ecettel áttöröltem mindent. A műanyag dobozokban is benne voltak. Ha ilyen tárolóedényeket veszek, honnan tudhatom biztosan, hogy légmentesen záródnak-e?!
2019. nov. 23. 11:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszerű műanyag dobozok általában nem légmentesek. Ha mégis, azt feltüntetik a csomagoláson. Illetve ha megtöltöd vízzel, lezárod a tetejét, aztán forgatod a dobozt, akkor tesztelheted, hogy mennyire ereszti a vizet - és ha nem ereszti, akkor légmentes is.
2019. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Befőttes üveg az légmentesen záródik.
2019. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem bontott,az rakd be a fagyasztóba.ert meg érhet meglepetés.


Csak halkan kérdezem, hogy mi ez az ecettel fertőtlenítés?

Az életnek egyedül vízkő elleni hatása van.

Ha fertőtleníteni akarsz, akkor hipo vagy domesztosz.

2019. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ecetnek*
2019. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
minden kuka sajnos. befottes uveg, muanyag ikeas sobozokban van nalunk minden. lisztet zabot stb egy ejszakara tedd fagyoba ha megvetted es a petek elpusztulnak. sajnos ha van kb mindenbe belemennek :(
2019. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!