Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyatejet felnőttek is ihatnak?

Anyatejet felnőttek is ihatnak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 10. 12:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Ihatni ihatnak, de személy szerint én még a sajátomat se kóstoltam meg. Az a saját gyermekemnek való, aki most 3 hónapos, és szerencsére szépen fejlődik. Nekem még az is furcsa volt, hogy a férjem kíváncsi volt rá, milyen íze van, megkóstolta. Embere és gusztusa válogatja. Bajod nem lesz tőle, az biztos, különben nem lenne az első hónapokban a baba fő, vagy akár teljes tápláléka.
2019. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
Mi fujjogtok az anyatejre? A tehénét meg megisszátok, kicsi bocik.
2019. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

12!


Jaja. A csirkemajat is megeszem, de emberi belsőséget nem szeretnék.

2019. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Kincsesne ***** válasza:
60%

Engem a védőnő kérdezett meg, elfogadnám-e a kisbabámnak a SZOMSZÉDBAN LAKÓ kismama tejét, mert az ő másfél hónappal idősebb babája mindig jóllakik, és még mindig marad teje.

elfogadtam, és a kisbabámnak 3 hónapos koráig azzal egészítettem ki az "étrendjét". Naponta többször átmentem a nekik fölösleges, lefejt tejért, és közvetlenül nekik fizettem annyit érte, amennyit a védőnő mondott.

A csecsemő életvédő, egészségvédő tápláléka az ANYATEJ, és minimum 3 hónapos koráig állítólag csak azt kaphat. Csak később ihat HIGÍTOTT tehéntejet, ehet főzeléket, gyümölcsöt, - és csak 1 éves kora után tojást, húst is, - de legyünk mindig figyelemmel arra, hogy MENNYI FOGA VAN, mert ha még nincs mivel rágnia, csak pépeset ehet.

A TEJ csak a legkisebbek nélkülözhetetlen tápláléka, a felnőttek NE IGYÁK EL A KICSIK ELŐL AZ ANYATEJET!


Egyébként ki lehet próbálni: a lefagyasztott bármilyen tej már sosem olyan felolvasztva, mint a friss! Ezért is a legjobb, ha a védőnő egymáshoz közel lakó kismamákat ajánl egymásnak, és az átadott anyatej frissen kerülhet a másik mama babájához.

Aki pedig tudja, szoptassa a babáját minél tovább. Legalább reggelire kapjon még anyatejet a kisgyerek, amikor már-már mindent ehet.

(Mondják, hogy amíg az anya szoptat, nem kerül megint "áldott állapotba"!)

2019. dec. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Nagyonokostojások! Nem akartam fejni, de mivel igényszerint szoptattam és lehet ilyen alkat vagyok belőlem ömlött a tej. Fejés nélkül! Ha nem fejek begyullad, védőnői tanácsra fejtem és felajánlottam a tejet is, de azt a választ kaptam, hogy itt a közelben nincs állomás. Vagyis akkor nem volt. Fagyasszam le, de felengedés után nem fogadta el a babám. Nem hőbölögni, ha nem ismeritek a háttérsztorit.

Bocs, az offért

2019. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

Kincsesne !


Szép történet, kár hogy ilyen nincs.

2019. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
34%
Ismersz olyan emlős állatot, amelyik kifejlett egyede tejet fogyaszt? Az emberek a középkori éhinségek idején kaptak rá és még most is nehezen megy a megemésztése. Éppen ezért a benne levő anyagok alig hasznosulnak. Én is szeretem, de sokkal jobb a közérzetem, ha nem fogyasztom. Ezt ajánlom neked is.
2019. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanolyan tej mint az összes több. Iható.

Miért kéne hozzá gusztus?

2019. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
Védőnői hálózatról inkább hagyjuk a háztól házig szolgáltatás mai napig van ha át esik az anyuka szűrésen akkor adhatja a másik Anyukámnál úgyhogy az anyuka veszi át tőle Én is nemrég tudtam meg Ugyanis nekem is van felesleges teje mert a gyerekem a hozzátáplálást Melissa már csak a tejet Mert másfél éves és ráadásul Nekem is maradt felesleg mert nekem fáj nem kell állandóan Mert nem hajlandó szopizni Ha meg nem fejem kiehl apadni a tejem már azt is próbáltam tőlem is egy anyuka wifi de egyébként elmondanám azt hogy vannak ilyen oldalak ahol tudtok beszélni arról hogy a fagyasztott tejet hova adjátok le Facebook csoportok vannak ott be regisztrált oda tudjátok adni a tejet meg tudtok egyezni Én is így kerestem magamnak ugyanis hivatalos úton Semmibe nem támogatott az itteni hálózat
2019. dec. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
46%
Google a barátom szépen bemásolta amit diktáltam mert nem nagyon van időm most pötyögni fél éves a gyerekem és már előtte el kellett kezdenünk a hozzátáplálást anyatej mellett és eleve volt mindig felesleges tejem egy két deci
2019. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!