Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A fekete tea is élénkít vagy...

A fekete tea is élénkít vagy csak a zöld?

Figyelt kérdés
2008. nov. 20. 20:22
 1/10 A kérdező kommentje:
kicsit pontosabban: Earl Grey black aromatized tea, aminek összetevőjeként 98,3% fekete tea és 1,7%aroma van
2008. nov. 20. 20:31
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a fekete teában még több is a koffein, mint a zöldben. Kb. 10 éve éppen ezért is jött divatba a zöld tea, mert állítólag egészségesebb... Holott a csersavtartalma nagyobb, mint a feketéé. :P
2008. nov. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A teák közül a fekete teában van a legtöbb koffein. Ha kávét iszol, hirtelen árasztja el a szervezeted a koffein de hamar elmúlik a hatása, míg a fekete tea lassan működik, tovább tart ezért hatékonyabb élénkítő.
2008. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem is isznak kavet, hanem fekete teaval potoljak azt, hiszen magas a koffein tartalma a fekete teanak is.
2008. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. nov. 20. 21:01
 6/10 A kérdező kommentje:
hát én ezt a doboz teát 99ft-ért vettem,20as kiszerelés akkor asszem vagy nagyon jó vétel volt, vagy nagyon gagyi fajta tea:D
2008. nov. 20. 21:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy élénkít, mint a kávé, de amíg a kávét futtában bedobja az ember, addig a teát komótosabban lehet elfogyasztani. A benne lévő csersav tartalom pedig lassabban engedi felszívódni a koffeint, így a hatása tovább is tart.

Én is szeretem az Earl Grey-t, (az 1,7% aroma a bergamot, amitől a jellegzetes ízét kapja) bár én mostanában leginkább a Lipton félét kedvelem.

2008. nov. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
69%
kis helyesbítés. A teában egy tein nevű anyag van, ami hasonlít a koffeinhez, de más. a fekete tea is élénkít, de saját tapasztalatom szerint a zöld tea jobb.
2008. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Liquid ***** válasza:
100%
Előttem lévőnek elárulom h a tein,trimetil-xantin,koffein egy és ugyan az.Nincs különbség,mivel a 2 név ugyan azt az anyagot takarja amit mi köznapi néven koffeinnek hívunk.
2008. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Még tovább pontosítok. Ez a két név nem egy és ugyanaz, hanem eredetileg különbözőnek gondolták a két vegyületet, ezért lett két neve. De ma már tudjuk, hogy valójában a tenin (vagy tinin) tulajdonképpen koffein.
2013. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!