Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Számotokra tényleg finom az...

Számotokra tényleg finom az egészséges kaja?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ízlések és pofonok meg hogy tág fogalom ez az egészséges kaja; de bevallom, én általában nem szeretem őket. Szerencsére a csirkét és a halat igen, na de azt is inkább panírozva, mint natúran. Ha ilyen oldaakon járok, ahol egészséges ételreceptek vannak, mindenki ömleng, hogy nemcsak egészséges, de milyen finom. Sajnos nekem a sült krumpli, rántott hús, csirkepörkölt nokedlival a finom.

Pont itt az oldalon hirdet egy cég egészséges ebéd házhozszállítást, és vidám képpen eszi a fószer a paradicsomot salátalevéllel.

Ne értsetek félre, tudom, miért jobb a szervezetnek az egészséges étel, meg azt is, hogy azt kell(ene) ennem a fogyáshoz, de én pl. a salátákat nem találom finomnak. Oké, teszek rá dresszinget, ami kb. a saláta harmadát ízesíti meg, mert ha sokat teszek, hogy befedje az egészet, akkor már nem lesz fogyókúrás.

Szerencsés, aki otthonról ezt a kultúrát hozza, egészségesen főztek a családban, nem volt "nyúlkaja" a saláta vagy a zöldség, és tulajdonképpen ezt az ízvilágot szokta meg. Én a hetvenes évek közepén születtem, a nyolcvanasban voltam gyerek, akkor sültkrumpli-rántotthús-ubisali volt egy átlagos vasárnapi ebéd, max. pörkölttel váltva.

Már eléggé hosszú lére eresztettem, ezért két kérdéssel zárom: 1. Te valóban finomnak találod az ún. egészséges ételeket? 2. Hogy tudom ezeket megszerettetni magammal? Meg tudom egyáltalán?



2020. jún. 7. 14:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt az egészséges nem egyenlő a diétással,vagy kalóriaszegénnyel .

A pörkölttel szerintem semmi gond nincs, kisebb változtatásokkal pedig a kalóriákon is lehet spórolni vele. Én egészségesen táplálkozom kb. 90 százalékban,de sosem eszek natúr húst,nekem kellenek a fűszerek,vagy valamilyen szósz .

Én alapvetően a bő olajban sütött dolgokat tartom egészségtelennek, illetve a bolti nasikat ,joghurtok,pudingok,csokik,energiaital stb . Ezeket ritkán fogyasztom . De rántotthúst is lehet sütőben,minimális olajjal készíteni .

Én szeretem a nyers zöldségeket, igazából rájuk lehet szokni .Mondjuk a saláták nálam nem igazán kalóriaszegény kaját,rakok bele különböző sajtokat,húst,zöldségeket,magvakat stb mikor mihez van kedvem .

Sütőben is süthetsz mindenféle zöldséget fűszerekkel,köretként ,tészta meg kenyér helyett. Zöldbab, borsó,répa,brokkoli,karfiol stb én ezt imádom ,és a pörköltet is simmán ilyenekkel ettem anno amikor fogyóztam .

Egyébként a fogyás a kalóriadecifiten múlik . Oké,hogy a sültkrumpli meg a nokedli finom ,mértékkel lehet is enni,ha belefér a kalóriakeretedbe. Viszont hosszútáon szerintem érdemes kisérletezni a salikkal,sokféle zöldséggel , mert a rostok nagyon fontosak . Az ízlésről meg az a véleményem,hogyha te egész életedben rántott cuccokat meg sültkrumplit ettél,akkor nyilván azt fogod kívánni,de ez változhat ha törekszel egy változatosabb táplálkozásra. Én világ életemben csoki és édességfüggő voltam , kb 5 éve nem eszek csak nagyon ritkán,mára nagyon durván édes,émelyitőnek érzek egy pár kocka csokit is,régen simán lement 1-2 tábla is egyszerre .

2020. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Béla211 ***** válasza:
90%

Én igen, jó van amit nem vagy nem ízlett amit készítettem. De pl a rántott húst meg a sült krumplit már nem is csinálok itthon egyszerüen megcsömör löttem töle gyerek koromban.

De amúgy ha annyira azt kívánod és egészségesebben akarod elkészíteni őket van ez a meleg légkeverős kis süttő olaj nélkül szinte ugyan olyanra megsüti a sült krumplit meg a rántott cuccokat.

Pl ha van lehetőséged a halat grillezd föleg a pisztráng sokkal jobb mint csak simán sütve. Pl ha szereted a savanyú ízt akkor tegyél rá több citromot a salátára és nem lesz olyan száraz. Meg ha mustáros dreszinget csinálsz föleg dizsonibol annak erő teljesebb izze van. Salátánnál alap szabály hogy minden nagyon száraz legyen mert különben felhígitja a víz és nem lesz íze.

Erre egy jó trükk hogy a le mosot spenótot mangoldod rukolát vagy bármilyen leveles zöldet beteszed konyha ruhába és jól megpörgeted karkörzéssel. 😊 Még a mozgás is meg van...

Pörkölt meg szerintem ha kívánod néha belefér. Föleg csirkéből vagy nyúlból, de lehet harcsából is pörköltet csinálni. És mondjuk köretként nem nokedli hanem amaránt vagy köles vagy esetleg bulgor bár ebben nem vagyok biztos hogy sokkal jobb mint a nokedli. Gerslit is ki lehet próbálni nekem az nem jött be. De pl a csirke mellből csinálsz rántott húst és ráteszed a salátára vékonyra vágva ez is lehet egy bevezetés. Vagy egy kicsi füstölt halakkal feldobni.

2020. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel most erőt adtál, hogy változhat az ízlés.

Sajnos én a sült/párolt zöldségeket egy idő után undorítónak érzem. Nagyon sokáig rá sem bírtam nézni a mexikói zöldségkeverékre, mert egy fogyókúrám alkalmával hónapokig ez volt a köret. Minden tiszteletem, hogy ennyit tudtál változtatni az édességfüggéseden!

2020. jún. 7. 15:26
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Végre valaki megért!! Egyszerűen nekem is a magvas teljes kiőrlésű kenyér nem finom ,a párolt zöldségek nem finom ...betegség miatt kell dietaznom de már Néha ott tartok,hogy inkább nem eszem mert ezeekt annyira megutaltam a diéta alatt.Tenyleg jo akinek ez finom sajnos nekem sem. Visszasirom a rántott husit :(
2020. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, jó tippeket adtál!
2020. jún. 7. 15:28
 6/21 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondom: végre valaki megért!

De nekem muszáj lenne fogyni...

2020. jún. 7. 15:29
 7/21 anonim ***** válasza:
52%

6is sajnos okosságot Nemtudok, Enis szenvedek de csinálom.

Ha nem betegség miatt dietazol hanem csak a külső miatt akkor tudok egy jo dietat privatban eluldhetem ha erdekel.

2020. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Hát a külső az másodlagos, nagy a túlsúlyom, muszáj fogyni. Szívesen megnézem, amit küldesz! Köszi!
2020. jún. 7. 15:47
 9/21 anonim válasza:
52%
#7 azt nekem is elküldenéd?
2020. jún. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Elküldtem

Ide csak azért nem

Teszem ki mert sok a kötekedős ember.

2020. jún. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!