Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan spóroltok az élelmiszer...

Hogyan spóroltok az élelmiszereken?

Figyelt kérdés
Sajnos én még nem találtam munkát, egy fizetésből vagyunk, már letelt a gyes is. 3 éves kisfiúnk van. Eddig eléggé elengedtem magam vásárlás terén, nem nagyon néztem az árakat, gyereknek is megvettem amit kért. Olyan 100 ezret költünk havonta élelmiszerre, szeretném mostmár ezt csökkenteni. Sajnos én IR-es vagyok, ezért erre muszáj figyelnem.

2020. júl. 31. 13:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Én nézem az árakat...
2020. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
87%
Írd fel hogy mi kell az nap, ha abból a termékből van olcsóbb azt vedd, olyan ételt főzz ami egy nap után is jó..
2020. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Sajátmárkásat veszek. (Lidlben)

Egy ételben vagy sajt van, vagy husi, egyszerre a kettő nem.

Idény zöldségek/gyümölcsök.

Nem veszek semmilyen üdítőt, gyümilevet, zöldséglevet, ásványvizet, satöbbit.

Sok hüvelyest eszem (hús helyett)

Havi max 1500 ftot költök alkoholra

Nem veszek csokit, kekszet, fagyit, egyéb édességet.

2020. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
3%
Mi lett az előző munka helyeddel? Az élelmiszerrel nem lehet spórolni, max ha nem dobálod ki.
2020. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

- sajátmárkás termékeket veszünk főleg (Aldi és DM)

- elhagytuk a húst, vagyis párom étteremben, kajarendelésnél eszik néha, de nem veszünk itthonra, én pedig egyáltalán nem eszek

- bevásárlólistával megyünk vásárolni, igyekszünk előre megtervezni a menüt - mindig a kidobott kaja a legdrágább szerintem!

- figyelem az akciókat, tartós dolgokból akkor vásárolok be

- igyekszünk a hangsúlyt inkább az elállóbb élelmiszerekre fektetni, hüvelyesek, gabonafélék stb

- próbálunk gyümölcsöt, zöldséget termeszteni magunknak, egyelőre kezdő szinten :)

- amit nem termelünk meg, azt igyekszünk a környékről, háztól megvenni, barátibb áron

- kevés tejterméket veszünk

- kevés feldolgozott élelmiszert veszünk

- üdítőket, energiaitalokat és hasonlókat nem veszünk, alkoholt is csak ritkán

2020. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%

Régen naponta éttermeztünk, mostanra ezt 2-3 napra redukáltuk.

Vásárlásnál nem nézem a márkát/árat, az már önmagában nagy spórolás, ha otthon eszik az ember.

2020. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mansour ***** válasza:
70%

Otthon sütünk kenyeret, így harmadából kijön, és jobb is, mint a bolti.

Sajátmárkás termékeket veszünk (különösen tejtermékekben, tésztákban ezek sokkal olcsóbbak).

Ha sokáig elálló élelmiszer akcióban van, abból 8-10-et is veszünk.

Gyakran veszek leárazott, közeli szavatosságú termékeket (de ezzel vigyázni kell, meg lehet járni.)

Felvágottakat gyakorlatilag nem veszünk, csak kolbász- és szalámiféléket, ezek kiadósabbak.

Édességeket nem nagyon veszünk, néha sütünk otthon valami egyszerű süteményt.

Gyümölcsöt gyakorlatilag nem veszünk, csak saját termést eszünk. Zöldségek egy részét is itthon termesztjük (uborka, paradicsom).

Nasinak mogyorót, napraforgómagot, mazsolát eszünk, ezek egészségesek is. Nagy ritkán veszünk chipset vagy hasonlót.

Üdítőt ritkán veszünk, így nyaranta heti kb. 2-3 litert, télen jóval kevesebbet. Alkoholos italt meg még kevesebbet.

2020. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
68%
Tipp: Fizess be menzára! Ovi, iskola, öregotthon,...felénk ezektől viszik külsősök is.
2020. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

#8

Húú, gyerekkoromban egy középsulis kolesz közelében laktunk, a fél ismerősi körünk onnan hordta az ebédet, nagyon jól főztek és olcsón. :)

Nem rossz tipp!


Akár ilyen teletál, interfood futárokat is ki lehet próbálni, nagyságrendileg havi 20k egy főre az ebéd úgy, és már csak apróságokat kell venni, vacsorára reggelire.

2020. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

9.-nek.


8. vagyok. Én is loptam az ötletet, TT-től.


https://www.youtube.com/watch?v=_k1ZKsGI1Ok

2020. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!