Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan spóroltok az élelmiszer...

Hogyan spóroltok az élelmiszereken?

Figyelt kérdés
Sajnos én még nem találtam munkát, egy fizetésből vagyunk, már letelt a gyes is. 3 éves kisfiúnk van. Eddig eléggé elengedtem magam vásárlás terén, nem nagyon néztem az árakat, gyereknek is megvettem amit kért. Olyan 100 ezret költünk havonta élelmiszerre, szeretném mostmár ezt csökkenteni. Sajnos én IR-es vagyok, ezért erre muszáj figyelnem.

2020. júl. 31. 13:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

nem nagyon néztem az árakat, gyereknek is megvettem amit kért


Akkor a megoldás: ezentúl nézed az árakat és nem veszel meg mindent a gyereknek. Máris előbbre vagy.

2020. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, mit írtam ami ennyire bántó vagy haszontalan vagy káros, hogy ennyire le lettem pontozva? Tényleg kíváncsi vagyok, nekünk ezek működnek, mi a gond?
2020. júl. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: ne foglalkozz a lepontozókkal, ezek ilyen lények, mindegy, mit írsz, lepontoznak, nekik ez ad örömet.

A válaszod teljesen korrekt, hasznos, most adtam egy zöldet, hátha javít az értékeléseden.

2020. júl. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#13

Köszi, nem úgy értettem hogy baj, csak úgy meghökkentem egy kicsit, hogy mit véthettem vajon. :))

2020. júl. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
sajátmárka, kevés hús, kevés tejtermék, kevés rágcsa meg nasi, szezonális zöldség-gyümölcs, akciók, leárazott termékek, semmi kajarendelés meg éttermezés. kb ezekkel lehet spórolni
2020. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%

1. Heti étrendet tervezek, ehhez veszek hozzávalókat. Az étrendet úgy állítom össze, hogy a maradékot másnap fel lehessen használni. (pl elsö nap pörkölt körítéssel, másnap a maradék pörköltböl hortobágyi palacsinta vagy rakott zöldségféle)

2. Ahogy többen írták, saját márkás termékeket veszek, ezek minösége nem rosszabb a nagy nevüeknél, csak sok esetben akár fele annyiba kerülnek.

3. Ételt nem dobok ki, a maradékokat vagy felhasználom, vagy adagonként lefagyasztom vésztartaléknak.

4. Nem veszek félkész- és készételeket, friss, nyers alapanyagokból fözök. (Ha nincs idöd mindennap fözni, akkor készíts dupla-háromszoros adagokat és fagyaszd le egy-egy adagos csomagokban)

5. Nem veszek üdítöt, nassolnivalókat, különbözö teákkal éppen olyan jól lehet szomjat oltani.

6. Bevásárlólistával megyek boltba és csak azt veszem, amit elöre felírtam.

7. Elöre megnézem az akciós termékeket, ezel alapján állítom össze a listát.

8. Nem megyek minden nap boltba, hetente vagy két hetente egyszer tartok nagybevásárlást, hét közben egyszer megyek még friss zöldségfélékért, meg kenyérért.

9. Nem veszek péksüteményeket, a kenyér ugyanúgy ehetü, csak jóval olcsóbbra jön ki.

2020. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Az én válaszommal mi volt a baj? Hát akkor ne menjen dolgozni bakker.
2020. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Menutervvel és listával való vasarlassal
2020. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A minőségi élelmiszereken sajnos nem tudunk spórolni, mert a családban több embernek oda kell figyelni az étrendjére. De nem veszünk alkoholt, cukros üdítőket, nasikat, csokikat, édes péksütiket. És inkább kevesebbett veszünk mindenből, és gyakrabban megyünk boltba, de nem hagyjuk, hogy bármi ránkromoljon és ki kelljen dobni.
2020. aug. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!