Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gyerekkorom óta utálom az...

Gyerekkorom óta utálom az összes zöldséget, gyümölcsöt, nem tudom mi van velem. Hogyan tudnám megszeretni? Van olyan aki régen utálta de most már rendszeresen eszi és szereti is?

Figyelt kérdés

Megeszem ha nagyon muszáj, de nincs olyan h "most eszem egy almát" soha, nem jut eszembe h egyek. Sok gyümölcsöt kifejezetten nem szeretek, pl. banán, barack..

A zöldségekkel még rosszabb a helyzet, inkább kipiszkálom a kajából, de pl. hamburgerben ha van akkor megeszem, bár jobb ha nem lenne benne.

Az ilyen savanyúságoktól, meg a karalábé és hasonlóktól szabályosan öklendeznem kell.


2021. jan. 10. 11:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%

Kipróbálhatod a zöldségeket sütve is!

Tepsiben elterítve (egy rétegben), és pici olívaolajjal meglocsolva, tetszés szerinti fűszerekkel.


Nymmm!

2021. jan. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg őket különböző állagban, különböző ízzel.

Pl a gulyáslevesben a répát sem eszed meg?

Szereted a jó sajtos minestrone levest?

Vagy az ázsiai ételeket?


Egyébként ha utálod a karalábét, akkor ne egyél karalábét, van ezer zöldség azon kívül. Én is utálom a zöldbabot. De a vörösbabot pl imádom.

2021. jan. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Miket szoktál enni? Egy napi étkezésed hogy áll össze?
2021. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Én is utálok őket, nincs az helyzet hogy olyat egyek amit nem szeretek! Te nálam sokkal nyitottabb vagy 😅
2021. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

miért nem reagál a kérdező...? Mindenki jobbnál jobb ötletet írt!

Aztán majd előáll, hogy melyik miért nem jó neki?

2021. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Írtatok hasznosakat..


Nem voltam elkényeztetve, sőt akkor is meg kellett ennem a kaját, ha öklendeztem tőle. Akkor utáltam meg sztem végleg amiket nem szeretek


Főzelékből szeretem a borsófőzeléket és a krumplifőzeléket. De magamtól eszembe se jut hogy azt egyek. A többi főzeléket nem szeretem.


A mártogatósokat próbáltam de nem igazán jött be. Ha van finom szósz akkor azt tortillával eszem "nem rontom el" valami sárgarépával


Levesben a répát, borsót szeretem, de alapból nem szeretem a levest


Jópár dolgot nem próbáltam még, pl. tepsiben sütve, vagy indiai kaja.

Ezeket majd kipróbálom.


Napi étkezésem? Reggelire eszek egy vajaskenyeret v szalámis kenyeret. Ebédre meg vmi tésztát, rántott hús sültkrumplival, grillhús rizzsel, pizza, pörkölt, grillezett vagy rántott hal rizzsel, többnyire ilyesmi. Vacsorára meg, vagy ami ebédről marad vagy szintén sonkás kenyér.


Pont ez a bajom, nem túl változatos az étrendem. A vitaminokat stb még tudom pótolni vhogy, de le kéne fogynom pár kilót, és szinte minden étrend terv nagyrészt zöldséges kajákból áll össze.

Irigylem azokat akik szeretik a zöldségeket, mert sokkal könnyebb lefogyni

úgy, ha vacsorára csak egy salátát eszel, vagy nem eszel soha köretet a húshoz, csak zöldségeket.

2021. jan. 10. 16:52
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az agy azokat az ízeket azonosítja finomként, amit ismer. Szóval ha egy új ételt szeretnél megszeretni, akkor sokszor - akár 10x is - érdemes újra és újra próbálkozni vele. Más fűszerezés, más állag stb.


Kezdésnek javaslom, hogy próbáld ki a karfiolpürét. Már ha a krumplipürét szereted. Nagyon hasonló az íze, és nem bonyolult elkészíteni. Utána megpróbálhatod a karfiolkrémlevest, más krémleveseket, apránként keverni bele más zöldséget is, lassan növelni az arányt, ahogy összebarátkozol az új ízzel. És így tovább.


Ha a gyümölcsöket nem szereted, az nem probléma egyáltalán az egészséges étkezés szempontjából, azokat simán ki lehet hagyni.

2021. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%

latom szereted a tesztat,akkor javaslom, h ezentul gluten mentes tesztat es lisztet hasznalj, es ne fozz zsirosan, se olajosan...


parolni nagyon jol lehet hust, illetve ha panirozott rantott hust ennel, azt meg lehet sutni tespiben a sutoben, es akkor nem lesz olajos



krumplifozeleket es borsofozeleket pedig fozz gyakran, gyors, egyszeru es finom etelek.



a martogatoshoz meg annyit, hogy tudsz finom sajat csipszet kesziteni

krumplibol es ugy izesited,ahogy akarod

vagy akar edesburgonyabol magadnak csipszet kesziteni, vagy csak egy tespiben/jenaiban megsutod fuszerezve, nagyon taplalo es egeszseges!

2021. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%

Másik tipp a zöldségekhez: eleinte ne spórolj a zsiradékkal, se a sóval. Attól finomabbnak fogod érezni. Aztán idővel lehet csökkenteni. A húsban vannak természetes sók, ezért tűnik úgy, hogy a zöldség - relative - ízetlen.


Ajánlom, hogy ha magadra főzöl, próbáld ki a sütőzacskót. Beraksz fél kiló csirkecombfilét, egy kis ételízesítőt, meg arányosan zöldségeket (ha több főre/előre fagyasztásra főzöl, akkor többet is lehet, nekem ennyi fogy el, mielőtt megromlana). Így egyben megsütve sokkal finomabb lesz a zöldség is, könnyebben megszereted.

2021. jan. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
55%

Fogyni nem zöldségektől lehet. Nézd meg a ketogén, vagy carnivore étrendet. Ezek szerint a zöldség és főleg a gyümölcs kifejezetten rossz hatással van az emberre.

(Én nem követem ezt az életmódot, csak olvasni szoktam)

2021. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!