Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gusztustalan/egészségtelen a...

Gusztustalan/egészségtelen a forralatlan natúr tejet inni?

Figyelt kérdés
Mindig is natúr tehén/kecsketehet ittam, nemszeretem a forralt, vagy a bolti tejet. A barátnőm szerint ez gusztustalan, és öklendezett is mikor látta hogyan fogyasztom.

2021. ápr. 5. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
32%

#9

8-as vagyok

Egyáltalán nem vagyok sértett - bár lehetnék, mert próbálkozol a személyeskedéssel - de megnyugtatlak, hogy inkább szórakoztatsz és ezt köszönöm!:D

Megszólítottál, csak ezért válaszoltam.

De tovább nem érdekelsz, mert minden fórumot elviszik egyesek egyéni nyelvelésre és ez a többieknek előbb-utóbb unalmas.

Felőlem azt iszol, amit akarsz és mások is.

2021. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Persze, felőlem is ihatod, egy szóval sem mondtam. És mégis mi volt az írásomban a személyes? :D Elárulnád? Pont, hogy nem érdekel, hogy pesti vagy-e vagy sem vagy hogy ki vagy. Abszolút hidegen hagy. Az tény, hogy aki nem hallott Pasteur-ről, az tudatlan. Nem tehetek róla, ha te ezt magadra vetted. Ha meg ismered és egy ici-picit is át tudod ezt a tudást ültetni a való életben, akkor értheted, hogy miért nem fogyasztják az emberek nagy százaléka forratlanul a tejet.
2021. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

Hogy kinek mi a gusztustalan Kérdező, azt az egyéni finnyássága szabja meg. A termelői tejboltokban sincs forralva a tej, pedig ott elég sok helyen van asztaloknál helyben fogyasztható tej vagy kakaó.

Ezek állatorvos által szigorúan ellenőrizve vannak.

2021. ápr. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
A termelői tejhez oda is van írva, hogy " fogyasztás előtt fel kell forralni", csak úgy megjegyzem hallkan
2021. ápr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van a barátnödnek. Nem is értem, hogyan lehet akármit is meginni ha nincs benne legalább 25 féle válogatott "E" szám? Meg még sterilizálva sincs? Köztudott, hogy a Covid is onnan jött, hogy a kinaiak vödörszámra itták a forralatlan denevértejet. Csak ugy minden Hipo nélkül.
2021. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
Jah, hogy az E-számoktól még mindig van, aki fél vagy azt hiszi, hogy azok az ördögtől valók? :D Legalább az ironizálás menne, ha egy kis alap tudás lenne
2021. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, láttam én már házitejet nem egy háznál, na ott ha nem került bele valamilyen baktérium csodálkoznék. :D Persze igen, mondhatjátok, nektek soha semmi bajotok nem lett tőle. Hát kívánom, hogy ne is legyen akkor, de igenis előfordulhat, és nem 1 az 1000-hez az esélye, hanem sokkal nagyobb.
2021. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
77%

Ki itt ez az elmebeteg, aki már a harmadik válaszolóba köt bele?


Idézet a szabályzatból:


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki."

2021. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
16%
Mondjuk te?
2021. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy nőttem fel, hogy teheneink voltak, háztól árulta a tejet a mamám.

MINDIG volt hőkezelve a tej. Nem konkrétan forralva, hanem forrás közeli hőfokra melegítve, egy darabig ott tartva, és visszahűtve. Akik vitték a tejet, azoknak is ezt volt a lelkére kötve.

Pedig az állataink egészségesek voltak, ellenőrzés alatt álltak, konkrétan az állatorvos is tőlünk vitte a tejet. És tisztán is bántunk vele, mi is azt fogyasztottuk. De akkor is hőkezeltük.

A kecskét nem tudom, mert azt mi nem ittuk, sajt lett belőle, a tejet ahhoz is hőkezelni kell.

2021. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!