Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az ilyen étkezés normális?

Az ilyen étkezés normális?

Figyelt kérdés

A barátom régen is kedvelte az ecetes és savanyú dolgokat, de az eddig eltöltött 9 év alatt még nem láttam tőle ilyet. Gyakorlatilag ma savanyú káposztát és ruszlit vacsizott, mustáros abonettel, ebédre is megevett egy üveg gyöngyhagymát, és ezeken kívül minden nap sok zöldséget és gyümölcsöt eszik, csak félek, hogy ennyitől baja lehet a savával. Ecetes tojás, rengeteg sajt és nagyon sok hal van az étrendjében, sokat is edz, viszont mostanában a savanyúságok nagyon felmentek. Mennyire normális vagy tartható ez?

Amennyiben semmi baj nincs vele, eszem ágában sincs szólni miatta, hisz szereti, csak nem akarom, hogy refluxa legyen vagy ilyesmi.



2021. ápr. 30. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Teljesen normális.
2021. máj. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Haggyadmá
2021. máj. 1. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem lesz refluxa, mert a reflux nem önálló betegség, hanem valami emésztőrendszeri szerv megbetegedésének a tünete. (epe, máj, hasnyálmirigy, gyomor=helicobacter, stb)

Mindenkinek vannak időszakai, amikor sósat, édeset, savanyút kíván.

A szervezet megmutatja mire van szüksége, ne piszkáld emiatt.

Én is most a savanyú korszakomat élem, egy covid fertőzés után elhúzódó emésztési panaszaim miatt.

2021. máj. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak országok, amiknek a konyhája 70%-ban savanyított, sózott és másképpen eltartósított ételekből áll. Úgyhogy ő ilyesmit eszik egy rövid ideje, mások meg egész életükben... Egyiküknek sincs / lesz baja :D
2021. máj. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sincs szólni emiatt, vagy megemlíteni, csak meg akartam bizonyosodni, hogy nem lehet problémás.
2021. máj. 1. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!