Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ehhez képest mennyit eszel?...

Ehhez képest mennyit eszel? Ez sok vagy kevés?

Figyelt kérdés

Reggeli:

Egy nagyobb fajta sajtos rúd tejeskávéval.


Ebéd :

Pár KFC Strips ( most ez kivételes alkalom volt, általában itthon szoktam enni amit anya főz)

Kb 2 darab.


Egy banán délután.


Késő este sajnos ettem, mert azt a bánat ettem kb 4-kor, és este 10-kor megéheztem.

A sajtosrúdból 1 nagyobb harapás, kb az 1 harmadát ettem meg.


És kb 2-3 kisebb pohár vizet ittam.


Ez szerintetek sok vagy kevés egy napra?



2021. okt. 26. 12:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
85%

Egykori anorexiás-bulimiásként írom, hogy rettentően kevés, és a "Késő este sajnos ettem" - egyértelmű jel.


Én miket eszem?

Reggeli előtt pár szem zabkeksz + kv tejszínhabbal

Regglire általában szendvics + paprika

Tízórai

Ebéd leves + második (spagi, tarhonya, pörkölttel + saláta, sült kolbász, ilyesmik) vagy főzelék+feltét

Uzsonna minden nap másfajta smoothie (csak így nem marja szét a gyomromat a gyümölcs, sajnos), de ma pl kókuszos jégkrémet ettem sk pirított mandulával, mert megkívántam

Vacsi az 99%-ban tojás: valamilyen omlett, rántotta, vagy tükörtojás paradicsommal, olívával, de mikor kedvem van, készítek lecsót

Lefekvés előtt még megy kis magkeverék, meg egy bögre forró tej/kakaó

2021. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
66%
Ennyit szoktam enni átlagosan, anyagilag spórolok. Néha huvelyesek, egy főzelék fagyasztott zöldségből feltét nélkül rántás nélkül, nagy ritkán egy fagyi cukrászdából, néha egy spagetti. Húst nem nagyon eszek ha igen az csirke es havonta egyszer módjuk egy csirkecomb, gyümölcsjoghurtokat nem eszem, tojást ritkán. Maximum egy zacskós mozzarella sajt egy salátába vágva. Lisztre érzékeny vagyok (nem a gluténra) igy a túlságosan lisztes dolgokat kerülöm. Teát főzők magam, gyümölcsöt rokontól kapom aki kereskedő.
2021. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

És a "nem volt időm, lehetőségem ebédelni" csak egy nagy bullsht semmi más.


Viszed dobozban a kajádat, és megeszed, dél körül, ennyi.

Persze még anorexiásként én is ilyenekkel takaróztam, hogy ne kelljen enni. ;), de gyógyultként meg is halnék, ha nem ehetnék fél egy-egy körül.


Igen, volt már nem is egyszer hogy leültem a téren egy fa alatt, ha úgy jött ki a lépés, és ott ettem a termodobozban eltett ebédemet.

Annyi, hogy aztán kerestem egy helyet, ahol tudtam inni egy kávét vagy teát és fogat tudtam mosni a mosdóban.

2021. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem szeretnék fogyókúrázni ANNYIRA. Régebben mindig le akartam adni, pedig nem voltam sosem kövér.


Viszont most megkaptam az egyik barátnőmtől, hogy gebe vagyok. Öltöztünk testneveles után vissza, erre amikor nem volt rajtam póló, azt mondta, hogy úristen milyen vékony vagyok, meg gebe...

Pedig a magasságomhoz nem kevés annyira az a 45 kg.

154-155 cm vagyok. (elnézést, ma megmértem magam, az előbb és nem 46, 45,4 kg vagyok jelenleg pontosan, de ez reggelre 45 alatt szokott lenni, ugye amikor még nincs semmi a hasamban. Olyan 44,7-8)

Mégis egyébként mindenki azt mondja, hogy túl soványnak tűnök, meg én vagyok a legvékonyabb pedig szerintem nem is így van. Meg ahhoz a 155 centihez mióta kevés a 45 kg? Akkor tünetek túl vékonynak ha a testsúlyom normális?

2021. okt. 26. 18:06
 25/32 A kérdező kommentje:
Azt, hogy sajnos késő este ettem, azért írtam, mert úgy tudom ha későn eszek 10-11 és azután, attól valószínűbb a hízás. Mert hízni sem szeretnék annyira.
2021. okt. 26. 18:09
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokáig folytatod ezt az életmódot, nagyon sok egészségügyi problémád lesz.. fogadd meg az előttem szólók tanácsait.


Kezdd a megfelelő folyadékfogyasztással, napi 2-3 pohár víz az nulla.. a te érdekedben mondom, kezdj változtatni az életmódodon, esetleg menj el vérvételre is..

2021. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
De mi a probléma vele? Nem vagyok éhes, nem koplalok. Szoktam húst enni, mindig más az ebédem. Akkor mi a baj?
2021. okt. 26. 20:48
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Leírtam az előbb de látom el se olvasod. Kezdd a vízfogyasztással, számold ki hány kaloriat fogyasztasz.. semmi tápláló nincs abban amit eszel és a mennyiség is kevés.
2021. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

27


Ahogy már írva van az egyik legnagyobb gond a kevés vízfogyasztás.

A testsúlyodhoz legalább 2 l kellene naponta.Te meg saját bevallásod szerint 2-3 pohárral fogyasztasz csak.A megfelelő mennyiségű víz elengedhetetlen a szervezet normális működéséhez.A méregtelenítéshez..stb.

De ha fél literes vízzel csurig töltött söröspohárból iszol napi hármat,akkor nem szóltam...

2021. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

#28

De, elolvastam. Nem pontosan a vízre gondoltam hanem az ételre.


#29

Haha, nem nem olyanból. :D normál méretű pohárból sajnos. Nem vettem észre, hogy ez ennyire kevés.

2021. okt. 26. 23:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!