Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ételek eljegyzési vacsorára?

Ételek eljegyzési vacsorára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Külföldi párommal eljegyzést tervezünk egy családi vacsora keretében. Január végén érkezik Magyarországra a családja, ekkor fognak a szüleink először találkozni egymással, ekkor lesz az eljegyzés.

Kifejezetten magyar ételeket szeretnénk, viszont nem tudom, hogy milyen ételhez mi illik.

Tradicionális hazai ételeket hogyan lehetne kevésbé unalmasan, komolyabban elkészíteni, kombinálni mint egy egyszerű vasárnapi ebédet?

Pl a hortobágyi palacsintához mi illene? Töltött káposztához megy például a gulyás leves?

Ne nevessetek ki, nagyon nem vagyok otthon ebben a témában.

Aki ért ehhez, az tudna egy példa menüsort írni, ami nem unalmas?(tudom, hogy nekik semmi nem lenne az, mert még nem ettek ilyet, de az én családom is jelen lesz)


Köszönöm a segítséget!



2021. dec. 12. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Mennyire külföldi az a külföldi?

Én azért mindenképp számolnék azzal is, hogy nem mindenki nyitott az új ételekre, és ha meg is kóstol ezt-azt, azért lehet, hogy enni kicsit általánosabb kajákból szeretne - szóval minimum legyen egy rántotthús/grillezett csirkemell, rántott sajt, rizs kombó is.

Szerintem a "magyaros" vacsoránál is valami alap dolgot kövessetek:

gulyás helyett (ami inkább főétel) tyúkhúsleves májgombóccal

marhapörkölt

sültek - itt jöhet a hortobágyi is a tálra, de mindenképp legyen több opció

2021. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ja és azt sem volna rossz szem előtt tartanod, hogy ma már egyre többen követnek speciális étrendeket - ha lehet, infózd le, hogy ilyesmivel is tudj számolni, ha kell.
2021. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Töltött káposztához nem megy a gulyásleves 2 okból. Mindkettő jól elkészítve egytálétel, amellett hasonló ízvilág.


Neked nem kell variálnod a tradicionális ételeinkkel, mert nekik újdonság lesz, hiszen soha nem ettek ilyet.

2021. dec. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Amit én készítenék (miközben tökéletesen egyetértek az 1-2 válaszolóval):


- Marhahúsleves, utána a főtt hús meggyszósszal és vajas-rozmaringos sült krumplival


- Paprikás csirke (vagy sertés) nokedlivel, tejfölös, enyhén fokhagymás uborkasalátával


- vagy/és töltött káposzta


- többféle rétes

2021. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18%

1. könnyű ételeket, mert külföldi gyomornak brutál erősek a magyar kaják, tehát NEM töltött káposzta, meg pacal, stb

2. diéta!!! - mert nekem adhatnál pl grízgombóc levest, amit amúgy imádok, de bele sem nyalnék

2021. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!