Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Emberek! Ti szeretitek a tejet?

Emberek! Ti szeretitek a tejet?

Figyelt kérdés
Relatív kérdés, csak valaki nagyon kíváncsi rá. Tehát hadd haljam! 😂

#ital #tej #tehén #Tehéntej.
2022. jún. 28. 21:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
93%
Én szeretem, de sajnos a szervezetem nem.
2022. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
84%
Én kicsi korom óta nem iszom meg a tejet. Nincs tőle bajom, csak nem szeretem.
2022. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
92%

2-3 naponta elfogy(ott) egy liter (amikor még nem diétáztam)

Minden ételhez, melegszendvicshez, disznótoroshiz, sajtos tésztához stb, ami csak kicsit is zsíros, tejet ittam

2022. jún. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%

Igen, szeretem, főleg az igazi házi, zsíros tejet tejszínnel a tetején.

Nagyrészt kávéba szoktam inni, de ha nem lennék most szigorú diétán, többet innék (1 deci házi tej lehet 60-80 kalória is).

2022. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%
Én szeretném, de ő nem szeret engem :D Kb 6 éve nem ittam, a növényi tejeket nem szeretem, úgyhogy nem pótolom semmivel. Régen sokat ittam így azt hittem hiányozni fog, aztán mégsem hiányzik egyáltalán.
2022. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában mindig is utáltam, de müzlivel pl. már megeszem.
2022. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
85%
Igen, szeretem!
2022. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem. Kiskoromtól kezdve reggel,délben ebéd után, este vacsora után 2,5 dl a napi adagom, vagy tisztán, vagy kakaóként. Minél zsírosabb, annál finomabb, ezért a 3,6 %-osat, vagy a házi tejet iszom, ami a tehénből kifejt állapotban még zsírosabb.

Kizárólag hidegen, max testmelegen iszom, ennél melegebben negyon hányinger keltő ízét érzem, bár bajom nem lesz tőle.

A tejfölt is szeretem, de csak hidegen tudom megenni, ha meleg ételbe például bablevesbe teszem, hasmenésem lesz tőle. Ha túróscsuszát eszem, és a meleg tésztára teszem a hideg túrót és tejfölt, semmi balom tőle. De ha a hideg tésztára teszem és együtt melegítem, akkor hasmenést okoz. Valami változás zajlik le benne melegítés közben, úgy gondolom, az okozza.

2022. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólásomhoz hozzáteszem, a tejszínt is szeretem, minden mennyiségben tudom fogyasztani hidegen. De ha valamilyen ételbe belefőzik, egy utálatos émelyítő érzésem lesz tőle, és a vége szintén hasmenés. A sajtoktól viszont semmi bajom se hidegen, se melegen.
2022. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
100%
Igen!
2022. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!