Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire elítélendő dolog a...

Mennyire elítélendő dolog a húsevés?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm ezt írta


"Azért az állatoknak jobban, egy sertés 4-7 éves gyermek szintjén fogják fel a világot, ez olyan, mintha óvodás gyerekek milliárdjait vágnák le, hogy jóllakassák a húsevés szenvedélybetegségében teszik tönkre a Világot, de erről nem akarok vitatkozni."



2022. júl. 11. 13:31
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

10/


Mondjuk ismerősöm is gyerekkorában xy ideig sőt még felnőtten is egy ideig húst is evett aztán lett vega és azóta a húsevők rosszak.Azt mondja mindig a húsevés egy szenvedély betegség mint az alkohol vagy dohányzás,stb... és a húsevéstől lesz erőszakos az ember. Bár láttam már vegán gyilkost is :)

2022. júl. 11. 21:08
 12/24 anonim ***** válasza:
70%
11.:Ha láttál volna,már nem élnél.
2022. júl. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Baromi zavaró amikor felsőbbrendűnek hiszik magukat az étkezésük miatt.. Vagy inkább szánalmas.
2022. júl. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Előre bocsátom, hogy nekem aztán teljes mindegy, hogy más eszik-e húst vagy nem. De amikor ilyen égbe kiáltó butaságokat olvasok, mint amit a 9-es kommentben, akkor azért szeretek kiállni az igazság mellett.


Tehát a babban lévő fehérje eltűnik a hőkezelés hatására, bezzeg a húsban ez kevésbé valósul meg akár főzzük, akár sütjük? Mégis hogyan?


Csak abba gondoljatok bele, hogy mégis mitől lenne komplettebb az állati fehérje? A szerencsétlen állat is úgy építi fel a fehérjéit, hogy megeszi a növényi fehérjét.


"Elegendő teljes értékű fehérje nélkül az emberen szinte csak bőr és esetleg zsír marad, így lehet akár skinnyfat is. "

Írd már be a gugliba, hogy vegan athletes és nézegesd őket egy kicsit, mennyire is csoffadtak.


[link]


[link]

2022. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%

#14 Esetleg meg kéne próbálni szöveget értelmezni. A főtt babban attól lesz kevesebb fehérje, hogy elég sok vizet vesz fel, mire megfő, a mérete is nagyobb lesz... Tehát mondjuk 100g szárazbabban van 20g fehérje, az benne marad, csak kb. 200g lesz belőle.

Nem vagyok ugyan dietetikus, de sok helyen olvastam, hogy nem nagyon van olyan növény, amiben egyszerre megvan minden szükséges aminósav, ezért megfelelően össze kell válogatni őket elvileg, nekem nem sikerült, amikor próbálkoztam, ezt onnan tudom (gondolom), hogy fogytam, feltehetően izomból. Ennek fényében kell érteni, hogy "Elegendő teljes értékű fehérje nélkül ...". Én is ismerem ezt a [vegán sport] trendet, állítólag Arnold Schwarzenegger is vegán lett 70-es éveire...

2022. júl. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Kultúrafüggő. Kannibáloknál természetes dolog emberhúst enni. Kína bizonyos részein kutyahúst fogyasztanak. Én ugyanazon okok miatt amiért elítélem az emberhús és kutyahús fogyasztást, tartom morálisan elfogadhatatlannak "haszonállatokkal" szemben ezt a barbár szokást. A kérdésre válaszolva: maximálisan.
2022. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

#15

Amiket felhozol, azokra mind ott a válasz, a linkjeimben. Az aminosav dolog csak akkor lenne problémás, ha egész nap csak egyfajta növényt enne valaki, mondjuk almát. Ugyebár ez nem túl életszerű. Fogyni pedig nagyon valószínű, hogy azért fogytál, mert nem ettél eleget. Azaz nem a fehérje, hanem az össz kalória volt kevés. Ugyebár az alap, hogy az ember kalória deficitben fogy.

2022. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
83%
#17 Érdekes cikkek, egyelőre csak átfutottam őket. Engem érvekkel meg lehet győzni, ki is próbálom, ha elfogy a hús és a tojás itthon, bár vannak kétségeim. Jól elvagyok én ezek nélkül is.
2022. júl. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
87%

Nem mondom, hogy elítélendő, de, ha már van egy "mindenevő" Okos szervezetünk, ami még a csipszet, kólát, smack levest meg fánkot is tudja hasznosítani, akkor simán elvagyunk növényi étrenden is. A testünkben nem okozunk kárt, állatokat sem kell megölni és nagyon kreatív, finom kajáknak tudunk teret adni az étlapon.

Én pl 1,5 éve nem eszem húst. Tojást és tejet is csak akkor, ha másnál eszem, vagy "benézem" az összetevőket a boltban.

Igazából jól elvagyok. Anorexiából sikeres hízókúrával gyarapodom 1,5 éve, és 8 órákat melózom egy boltban. Néha még a jó nehéz raklapokat is gyorsan kirakom.

(Igen, a vega lét át új "evőbajom" de ennek már legalább van valami értelme)

2022. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
84%

19 vagyok. Telefon átírta az utolsó mondatomat:

Szóval ez az új "evőbajom" de ez már legalább egy hasznos evészavar xd

2022. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!