Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Őszintén; sosem éreztétek...

Őszintén; sosem éreztétek furának a húsevést? (Állatok a tányéromon)

Figyelt kérdés

Szögezzük le gyorsan:


1. Én nem vagyok vegán! :D

2. Nem egy vegán - húsevő vitát akarok gerjeszteni! Abból van már elég szerintem.


És tudom, hogy húst enni kell, fogazatunk alapján mindenevők vagyunk.


De tegyétek a kezeteket a szívetekre: Sosem gondoltatok bele, hogy de fura, hogy egy másik szemmel, szájjal, aggyal, stb összetett idegrendszerrel rendelkező önálló helyváltoztatásra képes élőlényt legyilkolnak és gyakorlatilag az izmait, zsírszövetét és belsőszerveit (amikhez hasonló nekünk is van) a szánka vesszük és esszük?


Gyakorlatilag hullazabálók vagyunk, nem? :D



2016. ápr. 30. 16:03
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
48%

1. "És tudom, hogy húst enni kell, fogazatunk alapján mindenevők vagyunk"


Ez nem azt jelenti, hogy enni KELL, hanem hogy KÉPESEK VAGYUNK megemészteni a húst. De csupán növényi vagy növényi és állati táplálék kombinációján is képesek vagyunk egészséges életet élni. Húst enni csak a húsevő, ragadozó állatoknak "muszáj" minden más csoportnak opcionális az életbenmaradásához, nem szükséges.


2. De furcsának gondoltam, 13 éves koromban adtam fel a húsevést, ennek 14 éve. Én így tartom helyesnek.


3. Valóban gyakorlatilag tényleg dögevők vagyunk - a ragadozó frissen, helyben elfogyasztja az áldozatát, az ember napokat is vár vele.

2016. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
61%
Nem, sosem éreztem furának.
2016. ápr. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
58%
Nem, sosem éreztem furának. Azt annál inkább, hogy van aki nem eszi meg.
2016. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
25%

Nem, nem éreztem furának. Akármennyire is megerőltetem magamat, sosem zavart ez.


Egyébként: mivel szervetlen tápanyagokból nem tud az ember szerveset előállítani, ezért az táplálkozás és ezzel együtt az életed is mindig ezzel együtt fog járni. Egy másik élőlényt eszel meg, azért hogy élhess. Melegvérűeket, hüllőket, halakat, növényeket, gombákat, rovarokat. Ugyebár egyéni ízléstől függően :D

2016. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
79%

Régen gyerek koromban disznóvágáskor, mikor estére már sok volt a vérből, a húsdarabokból és a szagokból.

A vére kiontásától a saját belébe való visszatöltésig.

Persze ettől még jóízűen ettem a sült májat, és a főtt szívet megsózva, de éreztem benne némi morbiditást. Ebbe már tényleg nem tudnak belegondolni ilyen mélyen, akik csak csomagolva láttak húst. Leginkább arra tanít, hogy tiszteljük az ételt, az állatot aki életét áldozta nekünk. Nem szeretem emiatt a pazarlást.

2016. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
58%

És az milyen fura, hogy ha egy kukac kerül a kajádba, akkor kiakadsz, de egy teljes döglött csirkét meg ínycsiklandónak találsz? Vagy hogy halat enni rendben van, de pl delfinhúst valószínleg nem akarnál enni? vagy a csirke, kacsa még oké, de a papagáj már nem?

Nem az a furcsa, hogy az emberek húst esznek, mert erre nevelték-tanították őket, hanem az, hogy az ebben rejlő ellentmondásokat nem ismerik fel. A múltkor volt valami főzőműsor, ahol a szaácsnő pár percig dédelgette a bocit, el volt olvadva, hogy milyen édes, aztán pár perccel később már főzi a frissen vágott borjúhúst.

Ja, és több millió egészséges vega bizonyítja, hogy nem feltétlenül kell húst enni még akkor sem, ha jelenleg a húsevés számít normálisnak.

2016. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
35%

Annyira jó, hogy az a kérdés furának érezzük-e a húsevést, és aki annak érzi, az le van pontozva...

Csak a nem a jó válasz, vagy mi??!

2016. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
56%
Én sem tartom helyesnek, így nem is fogyasztok. Jöhet a lepontozás ...
2016. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
9%

Nem. Gond nélkül levágom a csirkét, megnyúzom a nyulat, voltam disznóvágáson, stb. Az európai ízlés ugyan ettől eltér, de szívesen megkóstolnám az ízeltlábúakat is. A tengeri élőlényeket csak az ízük miatt nem eszem meg.


Egy gyenge pontom van: a kutya, amit el sem tudok képzelni a tányéromon, és nem is akarom. Minden más jöhet!

2016. ápr. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
20%

"És az milyen fura, hogy ha egy kukac kerül a kajádba, akkor kiakadsz, de egy teljes döglött csirkét meg ínycsiklandónak találsz? Vagy hogy halat enni rendben van, de pl delfinhúst valószínleg nem akarnál enni? vagy a csirke, kacsa még oké, de a papagáj már nem? "


A kukacon kívül bizony megkóstolnám ezeket is.

2016. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!