Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi lehetett az emberek eredeti...

Mi lehetett az emberek eredeti tápláléka?

Figyelt kérdés

Amíg nem ,,találták fel" a tűzet addig húst nemigen ehettek mivel a nyers hús emberi fogyasztásra alkalmatlan(vagy az akkori embereknek volt olyan erős emésztőrendszere ami képessé tette őket a húsevésre).

Rovarokat,gilisztákat,gyíkokat meg ilyeneket nyilván ehettek,mert ezek nyersen is ehetőek.

Lehet,hogy az ember eredetileg növény és rovarevő volt és csak később lett a hús a fő táplálék ? Aztán meg a gabona.



2016. jún. 30. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Pedig nyers húst ettek.
2016. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
A mai ember is képes megemészteni a nyers húst, szóval a tűz "feltalálása" előtt is ettek húst az akkori emberek.
2016. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ma is sokan esznek nyers húst, én is sokszor ettem. A lazac és sok más hal pl. szerintem finomabb és jobb nyersen, csak frissnek kell lennie.


Az ember azt ette, amit talált, dögöt, bogyót, hernyót, egymást... A túlélés kemény dolog, mi pedig eléggé mindenevők vagyunk, csak a cellulóz nem megy nekünk sehogyse s egyéb extra dolgok.

2016. jún. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom a hal finom nyersen is,főleg a lazac és a tonhal,de vajon a disznó vagy a marhahús is ehető lenne nyersen ? Mondjuk,ha a szervezeted gyerekkorodtól hozzá van szokva a nyers húshoz,akkor simán mehet akár az is.

Hallottam olyat,hogy elvileg azért lett olyan fejlett az emberi agy mert miután már sütve ették a húst kevesebb energiát igényelt az emésztés,így jobban tudtak gondolkodni,bár szerintem ez hülyeség lehet.

2016. jún. 30. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

A mai tudásunk szerint, őseink, vadásztak, halásztak és gyűjtögettek.

Tehát, húst, húst és mindenféle nővényi táplálékot, amit a természetben találtak.

Vagyis mindent, mivel az ember mindenevő.

S mint ahogy azt már fentebb írták, akkor is megettük és megemésztettük, mint ahogy napjainkban is megesszük, és meg tudjuk emészteni a nyers húst is.

Napjaink népszerű nyers hús ételeiből most hirtelen kettő jut eszembe: a szusi és a tatár bifsztek.

2016. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A többi hús neccesebb, mert adott esetben férges lehet tőle az ember, mondjuk egy éhes vadember és a mai ember kicsit máshogy áll(t) ehhez is. Tápanyagokhoz tuti lehet jutni a nyers húsból is, előbb ettünk húst, mint ahogy főztünk, az biztos és máig sok nyers hús fogy, így vagy úgy, a világ különböző részein. Én is ettem nyers füstölt sonkát gyermekkoromban, a szushi azért később jött... Tatárbifszteket sosem ettem, s a világ érdekes tájain sem jártam, de tuti sokfelé esznek nyers húst.
2016. júl. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4%

nagyon jó kérdés!!! ha belegondolsz, csak az ember hőkezeli (süti-főzi) az ételét, és a háziállatoknak ad ilyet. szóval, gondolj csak bele, mit evett, a tűz használata előtt? hát húst szerintem sem. meg persze gabonát sem, de azt nem is termelt.

szóval marad a nyers zöldség (amit lehet nyersen, vagyis bizonyos fajták kizárva), és nyers gyümölcs, magvak, esteleg apróbb bogarak, csigák stb, tojás.

2016. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szaszaa11 ***** válasza:
disznóhús a mai értelemben akkor nemigazán volt, hiszen nem háziasítottunk még állatokat. a mamuthúsról ugye sokat nem tudunk, lehet hogy épp olyan ehető volt nyersen, mint most a lazac. a marhahús ma is ehető nyersen: bélszín, hátszín. figyelembe kell venni azt is hogy akkoriban teljesen más táplálékon éltek a mai állatok ősei, nem mesterséges tápokon.
2016. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!