Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy egésznapos rendezvényen a...

Egy egésznapos rendezvényen a VIP belépőhöz korlátlan ital és étel fogyasztás jár. Ilyenkor mennyit illik enni, inni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Amennyit normális esetben ennél.


Ne rabold le az asztalt, és ne tömd magadat féktelenül.

2022. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Mértékkel.
2022. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit normál esetben is eszel-iszol. A legnagyobb taplóság, mikor púposra pakolják a tányért, majd a háromnegyede megy a kukába.
2022. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit egyél, amennyi jólesik. Mintha otthon lennél.
2022. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az összes svédasztalos rendszer arra van alapozva, hogy bőséges választék legyen, normális fogyasztás mellett.

Nem kell mindenből enni (de lehet), és nem érdemes (illetve, pontosabban nem illik) mindenből púposra tömni a tányért.


Én minden ilyen helyen szoktam találni legalább 2-3 olyan kaját, amihez csak ilyen helyen jutok hozzá és szeretem, illetve majdnem minden ilyen alkalommal van pár olyan étel, amit az adott helyen látok (és ezzel együtt nyilván, ha szimpatikus, akkor eszem) először. Azokat - ha olyan - mindig meg szoktam kóstolni.

Ha valami nagyon ízlik, abból nyugodtan lehet másodszor is venni, de akkor sem illik nagy adagot kimerni. Utóbbi pedig, ha nem eszed meg, és meghagyod, egyenesen bunkóság.

2022. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Megteheted, hogy többször is eszel, de a tányérra kiszedett mennyiséget illik megenni.

Annak semmi értelme, hogy úgy telezabáld magadat, hogy annak rossz közérzet, netalán hasmenés legyen a következménye. Azt lehet csak javasolni, hogy ésszel kell enni, lehetnek a kínálatban olyan ételek, amelyek a gyomorban hajlamosak össze veszni, de azt mindenki magáról tudhatja, mit nem bír a gyomra.

Alkoholból annyit illik fogyasztani, hogy külső szemlélőnek ne tűnjön fel (állandóan iszik, részeg).Ez nem is egyszerű, mert beszélgetni is szoktak, tömegben kell mozogni.

Vannak, akik rendesen le is részegednek, de a kérdés az volt, higy mi illik... lerészegedni nagyon nem.

Az ilyen rendezvények között nagyon sok olyan van, ahol tömegesen nem foglalkoznak az illendőséggel, mértéktelenül zabálnak, vedelnek, nem zavartatják magukat, hisz azt látják a többi résztvevőtől is.

2022. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fogyassz amennyit ténylegesen ennél-innál, de ezt előttem többen is írták. Az alkohollal csak óvatosan, mert rossz színben tüntetheted fel magadat, akkor is ha közel sem vagy részeg. Valamit otthagyni pedig egyenesen bunkóság. Inkább szedj 2-3x kisebb adagokat.



Vannak olyan helyek, ahol kifizetsz x összeget és annyit ehetsz ami 1 tányérra ráfér. Ha viszont valami marad a tányérodon (nem 3 szál krumpli, hanem tetemes mennyiség) akkor azért fizetni kell. Tudom nem ez volt a kérdés, de ez egy érdekes példa. Jó szórakozást majd

2022. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Vigyázz, nehogy úgy járj, mint Kis János a Tragédiában!
2022. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kokomfitty ***** válasza:
100%
Csak azt ne tedd, hogy belenyalsz valamibe a szedőkanállal aztán még vissza is teszed. Sajnos legnagyobb megdöbbenésemre ilyennek szemtanúja voltam és ráadásul még covid időszak is volt és elvileg nagyon nem pórnép társaság.
2022. szept. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!