Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit esztek egy nap?

Mit esztek egy nap?

Figyelt kérdés

Egy átlagos napon mit esztek egy nap?

Reggelire: hideg/meleg étel?

Vacsorára: hideg vagy meleg étel?

Hányszor esztek egy nap?

Mennyire könnyű vagy testesebb ételeket?

Mennyit/mit szoktatok nassolni?

Szerintetek kb hány kalóriát esztek meg egy nap alatt?



2022. nov. 23. 00:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
88%
A reggelit kihagyva vsak dél környékén eszek rebdes kaját. Az előtt pedig csokit vagy bármi kis apróságot. Este meg többet olyan 8-9 fele. ennyit eszek és 59 kg vagyok
2022. nov. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Reggelire meleget, most épp kolbász fő mert kevés az időm, amúgy rántotta valamivel, ami van, hagyma, szalonna stb. Ebédre zacskós leves (egyedül vagyok, levest nemigen főzhetsz 1-2 adagot, 4 napig meg nem akarom ugyanazt enni), másodiknak "rendes" kaja, mikor mi, ma éppen sajtos spagetti, estére általában 1-2 pirítós. Napközben valami nasi. Kalóriákról fogalmam sincs, nem érdekel.
2022. nov. 23. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ezek a dolgok függnek attól, hogy milyen évszak van, esetleg épp odafigyelek a kajára, vagy a "zabálós" korszakomat élem. (hízékony vagyok, szóval nálam zabálósnak számít egy átlagember átlag napi menüje is)

Ha épp odafigyelek, akkor 1500 kcal körül eszem. Ha fogyózom, akkor 1200 kcal. Ha "zabálós", akkor ki tudja, de 2000 körül, vagy felett.


A reggelim nagyjából ugyanabból a pár dologból ismétlődik: Zabkása fehérjével, és valamilyen idénygyümölccsel,v. teljes kiőrlésű toast kenyérből sajt-sonkás-kukoricás melegszenya pár szelet almával, esetleg tojás valamilyen formában, vagy hamis bundáskenyér(tojásból és útifűmaghéjból).

Az ebédem ha odafigyelős, akkor valamilyen fehérjedús hús, zöldségekkel (párolt, vagy sali), és bulgur. Itt nincs túl nagy fantáziám, képes vagyok hetekig ugyanazt ebédelni.

Ha nem odafigyelős, akkor tök átlagos kaják.

Vacsora nálam általában nem egy nagy valami. Vagy félre szoktam tenni az ebédem felét, vagy egy fehérjeshake, és valami kis gyümölcs.

A nasi nálam ebéd után egy capuccino, vagy pedig egyben a nasi az a tízóraim is, ez vagy 1-2 túró rudi, vagy egy kis mogyoróvaj lekvárral csak úgy üvegből kanalazva. :D

2022. nov. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire csak kávét iszom. Olyan 9-10 körül eszem először. Többnyire szendvicset, vagy tojást, vagy ami épp itthon van. Ebédre tegnap pl tejberizst ettem, mert az maradt előző napról. Vacsira tegnap sült húst ettem kölessel meg savanyúsággal. De szoktunk gofrit, palacsintát, vagy csak simán pirítóst. Totál változó, hogy melyik étkezésre eszünk hideget vagy meleget.

A kalóriát nem tudom, de nem túl sok.

Nassolni nem szoktam, és sok kávét iszom 🙂

2022. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
88%

Azt eszem ami épp jólesik

Mert ha nem teszem, akkor összerágok minden mast, es így rosszabbul járok

Kávé utan vagy előtt reggel megeszek 2 sor csokit.... par kekszet

Jólesik reggel az édesség

Es csak utana reggeli

De csak ha van valami finom, mint zakuszka, vagy ha sonkát kivanok akkor azt.

Ebed ami epp van.

Utana összerágok még ezt azt

2022. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon semmit, kávét iszok reggel, eszek egy-két szendvicset napközben, ebédre meg egy pohár fehérjeital oszt' kész
2022. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 NTBS ***** válasza:
100%
Reggel hideg szendvics, délben főtt étel. Délután gyümölcs, este szendvics.
2022. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszert szedek, amit üres gyomorra nem szabad, szóval mindig kell a reggeli.

Általában 1-2 szelet vajas piritóst eszek, lekvárral vagy szalámival és zöldségekkel.


Ebédre változik mit csomagolok, ha van tegnapi maradék, akkor abból van főtt ebéd, vagy pedig valami szendvics pl halkonzerves-majonézes salátával vagy paprikás-uborkás-sajtos. Vagy esetleg viszek egy kis hummuszt, kefírt, joghurtot, zakuszkát külön, és hozzá vágott zöldséget meg kekszet mártogatni.

Így télen zacskós levest is szoktam, jól esik az a bögre meleg ital napközben.


Este van nálunk főtt étel, amikor itthon vagyok. Általában valami egytál étel, vagy leves és desszert, vagy leves és valami sült cucc pl pogácsa.

2022. nov. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ébredés után csak egy tejeskávé, 10 körül reggelizem.

A mai reggelim egy kaukázusi kefir és egy olívás stangli volt.

Ebédre (2 óra körül) komplett főtt étel leves + második.

Innentől kezdve csak minimális hidegétel este 9-10-ig kb. 3x, amit megkívánok. Nagyjából 5-8-1/2 10-kor, mert nem tudok üres gyomorral lefeküdni.

Gyümölcsöt napszaktól függetlenül eszem, amikor eszembe jut és ennék.

Fogalmam sincs a kalóriákról, nem nézegetem.

A súlyom normális, nem ingadozik.

2022. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
Ideális esetben 4x eszem egy nap de van, hogy csak 3 jön össze. Ébredés után csak kávézok és teázok, van hogy eszem mellé abonettet vagy zabkekszet vagy almát, banánt ha épp van, nálam ez nem számít étkezésnek. 10 körül szoktam reggelizni, ami általában pirítós valamivel megkenve sonkával és zöldséggel. Dél és 1 között ebédelek, ami valamilyen főtt kaja. Délután 4 körül szoktam enni egy másik adag főtt kaját, általában ugyanazt, mint ami az ebéd volt. Végül este 9-fél 10 körül vacsorázok, általában rántottát, burritót, zabkását vagy megint pirítóst. Legtöbbször könnyűnek nevezett kajákat eszem, mert nem bírom a zsírosat. Szeretem az ázsiai és olaszos ételeket, minden főtt kaja mellé eszem egy nagy marék salátát vagy zöldséget. Nassolni nem szoktam naponta, általában valami gyümölcs a nasi. Úgy havonta eszem édességet, ami legtöbbször fél tábla csoki. Hétvégén filmezéshez szoktam csinálni popcornt. A kalóriákat egy időben számoltam, 2500-3000 volt az átlag, attól függően, hogy az ebéd mennyire volt tömény.
2022. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!