Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 800 kalória egy nap?

800 kalória egy nap?

Figyelt kérdés
800 kalória egy nap kevésnek számít? Mármint nem arra gondolok, hogy eszem 800 kalória csokit és akkor ma már nem eszem.. Hanem leginkább tojás, alma, barna kenyér és húsból áll ez a 800 (ezzel a cél az, hogy fogyjak még néhány kilót😅)

2022. dec. 13. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
800 az rettenetesen kevés. Sőt, még az 1200-1300 is. Ne így akarj fogyni, egy kisgyereknek többet kell ennie. Nem tudom hány kiló vagy, de ha még alacsony is vagy és már így is normális a súlyod, akkor is szerintem 1400 alá nem kell menni. Szóval na, 800-at enni indokolatlan. Tessék azt feltolni többre. Milyen magas vagy, mennyi a súlyod?
2022. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem egy 8 éves gyerek vagy, akkor ez nagyon kevés.


Értem én hogy fogyni akarsz, koplalással lehet is, de nem fogod tudni hosszútávon fenntartani. Ha még is, akkor azt úgy hívják, hogy anorexia és az egy nagyon súlyos, életveszélyes mentális betegség, ami akár felnőtt korban is kialakulhat.


Napi 1200 kalóriánál kevesebbet ne egyél, inkább mozogj többet.

2022. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Hát a napi kalória mennyiség átlagosan 1800- 2000

De neztem egy középkori férfi, közepes aktivitással 180/80as testaránnyal hogy megtartsa a súlyát 2800 kalóriát kell fogyasszon átlagban.

Én azt mondom ne számold a kalóriákat, a barna kenyér jó, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt fogyassz azert tejet tojást halat, sovány húsokat, hagyd el a tésztát krumplit, cukros italokat zsíros dolgokat. És sportolj! Ezzel nem teszel kárt magadban de tudsz fogyni.


Én már egy éve csak vizet iszom teat cukor nélkül kis mézzel, édességet ritkan, tésztat krumplit is csak ha vendegségbe megyek enni, alkalmakkor. A hetköznapokon elhagytam. Heti háromszor járok kondiba kardio - futas elipszis trener vagy bicikli, utana kis súlyokkal kar, has es comb

De sose szamoltam a kalóriakat es nem alltam merlegre csak a tükör volt amit figyeltem tetszik e amit latok vagy még nem :) így sokkal motiváltabb voltam mint a merleget nezni. es ha havonta megkívansz valamit egyszer szabad bünözni ;)

Sok sikert :)


L/24

2022. dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pekka ***** válasza:
100%
Nagyon kevés! 1200 alá nem menj, mert lehet, hogy inkább ártani fog, mint használni. Főleg, ha rendszeresre tervezed az éhezést.
2022. dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kalória számít, hanem az is, hogy milyen tápértékű és milyen mikrókkal rendelkező ételből viszed be.


Napi 1500-2000 kalória az átlag amit illik tartani. Ha tartósan alacsony kalórián vagy, mint amennyi a szervezetednek szükséges lenne akkor egészségügyi problémákat is okozhat. Mikor nem annyira értettem hozzá akkor nagyon alacsony kalóriákat tartottam, mert azt hittem, hogy az majd milyen jó lesz, de csak szexuális probléma és anyagcsere lassulás lett a vége.

2022. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat😅 egyébként 1. 163cm és 52-53kg
2022. dec. 13. 12:33
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Másik kérdés HOVÁ akarsz már fogyni? Egyébként...
2022. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Inkább sportolj, tornázz és formásodni fogsz. A magasságodhoz ez a súly pont ideális, nem feltétlen fogyásra van szükséged ha csinosodni szeretnél.
2022. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Nyolcszáz kalória a semmivel egyenlő. Tudod mennyi energiát visz el csak az agyműködés? És még csak nem is lélegeztél, nem vert a szíved...
2022. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem lesz az sok?
2022. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!