Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Házi aszalt gyümölcs egészsége...

Házi aszalt gyümölcs egészséges vagy egészségtelen nasi?

Figyelt kérdés
Unokaöcsémnek szerettem volna adni Mikulásra házi aszalt gyümölcsöt, almát és kiwit, 65 fokon aszalva, csak egy kevés bio citromlével voltak megkenve, de sógornőm visszautasított, szerinte az aszalványok egészségtelenek, mert elbomlott a vitamintartalmuk, csak cukorból állnak. 5 éves amúgy az unokaöcsém, soha, semmilyen édességet nem kap, ezért adtam aszalt almát. De ezek szerint ez sem jó. Szerintem azért 65 fokon nem bomlanak el a vitaminok, csak a víz megy ki. Vagy én vagyok a hülye? Nem mennyiség volt amúgy, kB egy alma és fél kiwi.

#vitamin #aszalt #Aszalványok
2022. dec. 28. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A sogornod h.lye.
2022. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőd nevel egy olyan gyereket, aki vagy rettegni fog normális hétköznapi ételektől, vagy titokban, szégyenkezve tömi majd magába.

Biztos módja, hogy a gyerek kapcsolata egészségtelen legyen az étellel. Nice.

2022. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy egészségtelen az aszalt gyümölcsök. az oviban egéségtelenebb dolgokat is kaphat.
2022. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlenül, főleg nem a házi készítésű.

A leírt esetben, inkább a sógornőd magyarázata "egészségtelen"...

2022. dec. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Az igaz, hogy tele van cukorral és nem kifejezetten egészséges, ezen nincs mit tagadni. Ettől még mértékkel simán belefér és a hatvanszor feldolgozott alapanyagú csokiknál, cukroknál sokkal ártalmatlanabb.

Sajnálom szegény gyereket, sok immunrendszer problémája lesz így felnőtt korára.

2022. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a cukrozott aszalvány egészségtelenebb, bár az almát pont nem cukrozzák. A hőérzékeny vitaminoknak csak kisebb hányada bomlik el. Ezek viszont télen idénygyümölcsök, és nyilván frissen egészségesebb minden. Inkább akkor aggályos az aszalvány, ha próbálják úgy alakítani az ízlését, hogy ne az édes legyen a kedvence, mert ez ugye számos egészségügyi probléma talaja lehet, ha valaki nagyon odavan az édesért. Az aszalt alma meg sokkal édesebb. Érdekes módon a sárgabarack pl. brutál savanyú otthon aszalva.
2022. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!