Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem tartanak attól a pékségek,...

Nem tartanak attól a pékségek, hogy nagyon sok ember elkezd otthon kenyeret és egyéb péksütiket házilag elkészíteni az egyre növekvő árak miatt, és így rájuk rohad a nagyon drága áru?

Figyelt kérdés
Mi is nemrég vettünk kenyérsütő gépet, plusz még sütőben is sütünk többféle dolgot. Több hónapja nem vettünk se kenyeret, se egyéb pékárut.
2023. jan. 6. 09:17
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
98%
Nem, mert soha nem lesz olyan, hogy mindenki otthon süsse a pékárut.
2023. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem mindenki, de szerintem az is jelentős, ha mondjuk az emberek negyede.
2023. jan. 6. 09:32
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek negyede sem fog otthon sutni, nyugi.
2023. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%

De, totál be vannak szarva.

Ahogy a hentesek is, hogy mostantól majd a lépcsőházban vágják az emberek a disznót, vagy az autógyárak, hogy mostantól biciklivel járnak majd az emberek.

Ja nem.

2023. jan. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
94%

Nekem pl. nincs időm reggel sütni egy friss péksütit, de szívesen megeszem.

Ráadásul most egyedül élek, nem is éri meg sütni, mert nincs aki megegye. És azért ezek nem finomak több naposan. És nem is biztos, hogy olcsóbb, ha jó minőségű alapanyagokat használsz. Egy 200 grammos jó vaj már 1500 Ft körül van. Csak ennek az árából legalább 3 péksütit veszek.

2023. jan. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mert ha otthon sütöd se lesz sokkal olcsóbb, csak nem számolod bele az energiának a díját és a vele töltött idő árát
2023. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem. Mi dolgozunk, korán megyünk, későn jövünk, nincs rá idő. Jó kiflit és egyebet tudok sütni, alkalmanként szoktam is, de nem tudok rászánni minden nap ennyit a friss pékárura. Márpedig frissen esszük, máshogy nem ízlik, a kukának pedig nem fogok sütni napi órákat.
2023. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
Pl. sokszor sütök kenyeret és pékárút a családnak is. De, ha elfogy a zsemlemorzsám akkor azt mindig a sarki pékség zsemléjével pótolom. Megszárítom és lereszelem. Nagyon szeretek ezzel panírozni. Az én zsemlém nem olyan:)
2023. jan. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
94%
Nem mert nem lesz olcsóbb, kisipari körülmények között ha rászámolod az amúgy magas alapanyagárat, a géphasználati költségeket, az áramot meg a vele eltöltött időt akkor többe fog kijönni.
2023. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom, mit értetlenkedtek, miközben a kérdezőnek igaza van.


Nyilván nem fogja mindenki otthon sütni a pékárut, de egyre többen teszik, ha az embereknek csak 20%-a teszi ezt rendszeresen, akkor ennyivel csökken a pékségek forgalma, ergo előbb-utóbb lesz, akinek be kell zárnia, mert olyan kevés lesz a vásárlója, hogy nem fogja tudni kigazdálkodni a fennmarad@sát.


Azért egy kenyeret megsütni nem ugyanaz, mint levágni egy dísznót, nem is értem a hasonlat okát. ..

2023. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!