Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi borravaló...

Szerintetek mennyi borravaló a reális ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Ha ételkiszállító cégtől rendelek mindennap, és a futárnak fel kell másznia a 4. emeletre, ti mennyi borravalót adnátok neki naponta? Vidéki város.
2023. jan. 23. 00:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
85%

"" Kifizet X összeget azért, hogy a szájába tegyék a kaját, de nem képes megbecsülni azt, aki odaviszi."


Dehogynem becsüli meg, fizet, mindenhol van szállítási díj. Csomagolási díj is. Meg mostanság mindenféle extra díjak, pl városon belül 500ft a házhozszállítás, külvárosba 1000. Ami azért kurvára nevetséges, hogy mondjuk kifizetek 2 km-es körzetben 15 km benzindíjat, 5 km-re meg 30km-t. Plusz kenyelmi covid lófac díj, csomagolás, wolt profitja, étterem profitja, és akkor itt pl 3890 ft egy db pizza. Plusz kiszállítás.


Szegény éttermek, ugye. :D

2023. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
30%

" 2 km-es körzetben 15 km benzindíjat, 5 km-re meg 30km-t."


A taxisok tripla ennyiért dolgoznak! Az nem sok?

A Wolt, Foodpanda, stb, nyerészkedő viszont eladók. Az az ő bevételük, az étteremnek semmi köze hozzá. Rendelj közvetlenül az étteremből.

Ha nincs az étteremnek futár szolgáltatása, vitesd ki taxival. Az majd olcsóbb lesz.

2023. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem adok semmit, előre kifizetem a neten. Mondjuk nem is vártam el míg az 5-en laktam, hogy feljöjjön. Úgy is hívnak előre, hogy mindjárt itt lesznek, akkor lemegyek, 10 mp-be se kerül neki, arra a környékre úgy se csak az én kajámat hozza
2023. jan. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
26%
0 ft
2023. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 NTBS ***** válasza:
17%
Én főzni szoktam.
2023. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
62%

19-es!

Lehet, hogy valami szakszervizben 20.000 a rezsióradíj, de étteremben sem 2000 Ft-os szakács órabérrel számolják az árakat. Egy alkalmazott szakács és egy alkalmazott autószerelő közel egyformán kereshet.

Szerintem nem borravalót kellene adni, hanem tisztázni a helyzetet. Pl ha a futár felviszi a negyedikre, akkor jár borravaló, ha a megrendelő lemegy érte, akkor nem, mert a kiszállításnak ára van.

Egyébként én ritkán rendelek, olyankor szoktam borravalót adni, leginkább felfelé kerekítek 2-500 Ft között.


13-as!

Ellentmondasz saját magadnak, egyik oldalról pár 100Ft, másik oldalról 2-szeres árak?

Ha minden kiszállításra tesznek 300 Ft-ot, akkor az ugyanaz, mintha a megrendelő önszántából adna 300Ft-ot és nem duplázódna meg a 3260 Ft-os rendelés ára. Nem lenne tanácstalanság, hogy akkor most mennyit illik, mikor adjam, stb. Aztán lehet fokozni, hogy pl. emeletenként +50 Ft, stb.

2023. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
76%

"taxisok tripla ennyiért dolgoznak! Az nem sok?"


De, az is sok. Meg az étterem is.


Sosem értettem az ilyesfajta érvelés hogy meeee a másik nem szar? De, az IS szar. És? Meg ez IS ugyanolyan szar.

2023. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
15%

27, ez az érvelés nem arról szól, hogy mindkettő szar.


Hanem arról, hogy minden volt is, lesz is , olyan réteg, akinek nem sok.

Akinek meg sok, az jár busszal, meg főz otthon, de nem kezd el alkudozni a taxissal, meg kiaprózni fillére a futárt.

2023. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
84%

28, en meg azt mondtam, hogy 5000 ft egy pizzáért kicsit kurvára elszállt ár, és akkor még fizessek is mert feljön lifttel a másodikra, akinek amúgy ez a munkája, plusz amit ugye ki is fizettem én pluszban, mivel szállítási díj van. De én vagyok a rohadék ha harmadjára ugyanarra a pizzára már nem adok neki +300 ftot.


Ne érts félre, nem fillérezek, ki tudnám fizetni, de nem akarom, mert rohadtul lehúzásnak érzem.

2023. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

" mert rohadtul lehúzásnak érzem."


Persze, mert nem neked kell 8-szoros rezsidíjat fizetned.

Mondom, az lenne itt a jó megoldás, hogy minden üzlet kikalkulálja, mennyiért éri meg fenntartani a vállalkozást, tisztességes bért fizetni az embereknek...

5000 ft-ért 45-ös pizzát lehet enni, ember!!!


Ugyanolyan besz.árak, meg rezsi mellett, mint Nyugat-európában!


22-25 Euro-ba kerül egy ekkora pizza, te nagyon okos megmondóember!

És azt is a piacverseny szabályozza le, tehát az se lehúzás, mert mindenki annyiért adja!

Segítek, ne kelljen számolni, ez nagyságrendileg dupla annyi, mint Magyarországon!

Ez még nem a lehúzás szint, csak mondom, ha lemaradtál volna valamiről.

Mikor Rómában egy 32-est adnak ennyiért, amin a paradicsomon meg mozzarellán kívül kb semmi nincs... na ott kezdődik a lehúzás!

Ez Magyarországon a harmadába kerül!

Milyen lehúzásról zagyválsz?

2023. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!