Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai árak mellett...

Szerintetek a mai árak mellett elég havi 120 ezer ft két emberre?

Figyelt kérdés

Most költözünk majd össze párommal, és kíváncsi vagyok kijöhetünk-e ennyiből. Mit gondoltok?

Természetesen főzésről van szó, mindenből a legolcsóbbat vesszük. Plusz a háztartási dolgok, szappan, mosópor stb.



2023. febr. 12. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem elég, legalábbis mi a párommal ennél többet költünk havi szinten az általad leírtakra. Bár tény, hogy kb. heti kétszer mi rendelünk ételt és nem mindenből a legolcsóbbat vesszük.
2023. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Ebbe már nincs benne a rezsi és a lakbér??

Ha benne van akkor igen. Ha nincs akkor baj van.

2023. febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem szorosan igen, pl két adag műzli reggelire, vagy két pár virsli, ebédre tejfölös tészta, vacsora pedig kenyér és vaj.

Ez kb 1500-1800 Ft két emberre egy napra. Így havi 50-60 ezer lenne a kaja kettőtöknek, de persze ez csak egy példa

2023. febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez elég. Mi hárman vagyunk, 2 felnőtt + 1 kicsi, havi 100 ezer körül költünk és azt gondolom, egészségesen eszünk, de (!) nyilván ehhez tudatosan kell vássárolni.


Tudjuk már, mi hol van jó áron, ha valami akciós és tényleg megéri, akkor abból kicsit betárazunk. Illetve, csak csapvizet iszunk (oké, néha belefér 1 üveg szörp vagy üdítő) és a nasit is mininálisra vettük, nincs mindennap puding, csoki, stb.


Plusz, kevés "extrém" dolgot veszünk, ma pl. pont harcsapaprikás volt kapros túrós csuszàval, de nem eszünk minden héten halat, feta sajtot, marhát, amit azért régen picit gyakrabban fogyasztottunk.


Illetve, nem cseszünk el sok pénzt mindenféle tisztítószerre, nagy kiszerelésben veszünk öko mosógélt, mosóparfümöt, ezen kívül wc-gélt és általános tisztítót használunk, de amúgy ecetet, mosószódát, satöbbit, ez elég olcsó.


Szóval, így összességében benne vagyunk a havi 100 ezerben, és nem paprikás krumplin meg kenyeren élünk, hanem simán belefér a csirke, brokkoli, sajt, napi gyümölcs.

2023. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Száraz kenyéren is vízen is lehet élni évekig, az ennél jóval kevessebből is megvan.

Kinek milyenek a lehetőségei és az igényei.

2023. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha havi 120-atok van ételre és háztartásvezetésre (wc papír stb.) akkor simán meglehet, és nem tejfölös tésztával. Ha 120-ból akarod kihozni az előbbi kettőt, plusz rezsi, akkor már esélyes a vajas kenyér hagymával vacsorára, meg a krumplis tészta.
2023. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
ha igy boldogan eltek...nekem lenne eleg. de mi sokat rendelunk kajat es minosegi eteleket veszunk
2023. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Természetesen ez csak élelmiszer és háztartási cuccok. :)
2023. febr. 12. 22:04
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Elég lehet, a lényeg az, hogy ne mindig az olcsóságot keressétek, bármennyire is furcsán hangzik. Én például rendszeresen eszek szendvicset egy helyi pizzériában, és bár 1300 forintba kerül egy, simán jól lakok vele egy egész napra, pedig normál étkű vagyok.


Kísérletezzetek, járjátok a környéket, keressétek a lehetőségeket.

2023. febr. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem okosan belefér, tavaly mikor kellett mi is kijöttünk 2 felnőtt 1 gyerek 90-100ezer körül, és nem éheztünk. Viszont melós volt, mert jártam hetente háromszor a boltokat, piacot, és sokszor azt vettem ami szezonális, sárga cimkés, kuponnal megéri, vagy tényleg jó árban van, így jutott pénz mindenre, nem csak a legolcsóbb kajákra. Alapanyagokból főztem, kerültem a félkész vagy késztermékeket, de volt hogy rendeltem kaját, nyáron sokszor cukrászdáztunk is, semminek nem éreztük a hiányát. Ha a havi kajapénzzel beszabadulok egy hipermarketben, biztos hogy nem lett volna elég.

Próbáljatok ki, figyeld az árakat a különböző helyeken, nagyon eltérőek tudnak lenni.

2023. febr. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!