Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem tudják egyesek...

Miért nem tudják egyesek elfogadni hogy nem iszok alkoholt?

Figyelt kérdés

Hiába mondom el ezerszer, hogy én nem akarok inni, hiába sorolok fel vagy fél tucat indokot az ivás ellen (lásd érrendszeri-és szívproblémák, alvási nehézségek, koordinációvesztés, függőség…), akkor is nyaggatnak.

A barátom megérti, ő sem iszik, de őt is folyamatosan szekálják azok akikkel amúgy évek óta barátok. Nem értem, ennyire elcseszett a társadalmunk?

24L



2023. febr. 23. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Életemben egyszer voltam részeg, tizenévesen, szar volt, semmi értelme, azóta max sört iszok, mondjuk évi kettőt, azt is nyáron. Szóval nem vagy egyedül.

Egyébként ordít róluk a korlátoltság, hogy az alkohol az életük középpontja, és azt hiszik, ez rituálé, mondván, aki nem piál, az nem is közéjük tartozik... ami igaz is, csak ez róluk bizonyítvány. Majd nézd meg őket 20 év múlva.

Én örülnék ilyen nőnek, a fogyatékos ismerősöket meg én hajtanám el a f_szba, hogy b_szki, vagy leálltok a pia erőltetéssel, vagy csá.

F/30

2023. febr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, ez róluk bizonyítvány, de akkor sem értem őket. Miért nehéz elfogadni hogy másnak mások az igényei és van aki nem iszik?
2023. febr. 23. 14:48
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"Nem értem, ennyire elcseszett a társadalmunk?"

Segítek: a társaságod az, és igen, ennyire.

2023. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Én is utálom a nyaggatást én én se akarok mindig inni, de aki egy pohár borral való kínálásra élettani-egészségi kiselőadással válaszolna azt lehet hogy még én is elkezdeném zrikálni. 🫣

Amúgy viccen kívül, eleve nem tartozol magyarázattal. Ha nem kérsz akkor nem kérsz, ennyi.

2023. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb szilveszter óta én sem iszok alkoholt. Idén még csak egy felesnyi bűnszar konyakot ittam mert család hozta a világ másik feléről, illemből muszáj volt...

Rájöttem, hogy attól még, hogy leülünk a haverokkal dumálni, nem musázj alkoholt inni. Eleinte furán néztek, de most már szóvá sem teszik. Ők gin-tonicot isznak, én szódát citrommal. Kb ugynaúgy néz ki kívülről amúgy:D


Szerintem az kell, hogy legyen valami a kezedben, igyál valamit. Nem kell, hgoy alkohl legyen lehet gyümölcslé is, csak lássák, hogy kapaszkodsz valamibe te is, tudsz koccintani stb..

2023. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5, ja és persze nem kell magyarázkodni. Egy pohár sör fölött étnyleg hülyeség az egészségügyi kockázatokkal jönni, szóval ilyenbe tényleg ne menj bele.

Ha megkérdezik, hogy "miér tnem iszol?" akkor lehet az a válasz rá, hgoy "mert nem akarok". Ennyi. Ebbe nehéz belekötni:D

2023. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne lógj azokkal a bizonyos egyesekkel, ilyen egyszerű
2023. febr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, jelentős sörözgetés közepén, és még mindig bátorítanálak, hogy csak mondd, hogy nem szeretnéd, nem szoktál, próbáltad, nem volt jó, nem akarod, sokkal jobb így, teljesen jó így. Én is ezt tervezem, csak egyszer keveredjek ki a párnaponkénti berogyás rutinjából. Kösz, hogy szóltam, nem?
2023. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem iszom alkoholt. Picit fiatalabb vagyok. 19 éves, és szintén lány. De a korosztályom már gimi eleje óta ezzel nyaggat. Pedig nem hiszem hogy egy 14 éves fejlődő szervezetnek kellene pont az alkohol. A felnőtteknek sem, bár az igazolt hogy nagyon kis mértékben jótékony hatású. Sokan nem értik ezt meg, de te mondj nyugodtan 63728293638. Alkalomra is nemet. Te tudod mi jó neked. És vannak még hozzád hasonlóak. (Szilveszterkor azt hitték én azért nem iszom, mert babát várok….😅 elég furcsa szituációkat tud ez szülni..)
2023. márc. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!