Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megkóstolnátok a tengerimalaco...

Megkóstolnátok a tengerimalacot, ha valaki elkészítené nektek vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés

Ugye a tengerimalacot eredetileg a húsáért tenyésztették ki a perui inka indiánok, lényegében ez volt az ő analógiájuk a nyúlra. Peruban manapság is hagyományos ételnek számít, annyira, hogy a cuscó-i katedrális Utolsó Vacsora freskóján sült tengerimalac (cuy) is szerepel Jézus és az apostolok előtt az aszalon.


Ha egy ismerősötök aki tengerimalacokat tenyészt egyet direkt erra a célra hízlalna, majd levágná és megsütné, ennétek belőle?



2023. febr. 26. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Megkóstolnám
Nem
39 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem, mert egyreszt en is tartottam regen, en haziallatkent tekintek ra. Na meg nem is az en kulturam resze. Nyilvan ha ebbe szulettem volna bele, ahol termeszetes megenni, mint a csirket, akkor gondolom megennem.

De igy nem.

2023. febr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
98%
Én ennék belőle.
2023. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom. Nem hiszem, én korábban házikedvencnek tartottam, és így bizarr lenne egy ugyanolyan állatot megenni. De tegyük hozzá, hogy én kecskét sem eszem, mert az is bizarrnak tűnik számomra
2023. febr. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Uh, én mindenképpen. Úgy tudom Mo-n nincs ilyen étterem, amely felszolgálná, de ha egyszer látok az étlapon valahol, szeretném megkóstolni.


Egy kis pontosítás: nem kitenyésztve lett, hanem háziasítva.


Funfact: Peru nemzeti étele az egészben sült tengerimalac

2023. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Éltem Peruban egy évig megkóstoltam de nem jött be.
2023. febr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Számomra nem hangzik extrémebb ételnek, mint a ló(pl lókolbász) vagy a nyúl vagy a kenguru, stb. Mindegyiket kóstoltam már, ezt is megkóstolnám.
2023. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Meg,ha nem mondják meg mi az.
2023. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 qkker1 ***** válasza:
95%
Bármikor.
2023. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Vidéki gyerek voltam, nálunk a nyuszi és a csibe is házi kedvenc volt, de pörkölt is, szóval igen.

Szvsz a nyulak intelligensebbek mint egy tengeri malac.

2023. febr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!