Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Sós, nagyjából egészséges...

Sós, nagyjából egészséges reggeli ötletek?

Figyelt kérdés

Régen imádtam a zabkásákat, de olyan sokat ettem hogy mostanra nagyon megundorodtam tőle, meg mindentől ami édes.


Most egy ideje valamilyen sós péksütit reggelizek, de jó lenne olyasmi ami nem csak tömény tészta.


Mindenképpen valamilyen készen kapható dolog érdekel.

Infó még hogy nem eszek tejterméket és húst.


Tudtok ilyen reggeliket?


2023. márc. 1. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon nagyon kíváncsi lennék, hogy szerinted milyen reggelire alkalmas étel az, ami:

- készen kapható

- nem édes

- nem csak tészta

- nem tartalmaz húskészítményt

- nem tartalmaz tejterméket

Csak mert a csapvízen kívül szerintem mindent kizártál.

2023. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Humusz? Az vegán, szóval tuti nincs benne se tejtermék, se hús.

Készen szoktak árulni, nem a világ legdiétásabbja, de a gombás meg a tökmagos szerintem kifejezetten finom.

És ha mondjuk nem pékárura kened, mint én, hanem zöldséget eszel hozzá, akkor a tészta részt is megkerülted.

2023. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
29%
Tojásrántotta, ízlésesen sózva, szalonnával.
2023. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
39%
Müzlibe rakhatsz sós mogyorót külön.
2023. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1

Ha tudnék ilyet, nyilván nem kérdezném.


#2

Nem rossz, meg fogom próbálni.


#3

Hol árulnak kész tojásrántottát?

2023. márc. 1. 14:49
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Ehetnél mártogatóst. Nagyon finom és nem annyira hízlal.

Tudom, hogy azt mondtad, hogy készen kapható, de igazából csak a tejfölt kell összekevernis "piros arany" nevű krémmel. Aztán márthatod bele a paprikát répát, uborkát, de felőlem sajtot is, az is jó.


2. Tükör vagy főtt tojás.(hidd el nem nagy cucc összedobni)


3. Szerintem a világ lefinomabb sós nassolnivalója az, ha egy szelet lila káposztára rákensz egy kis májkrémet(igaz tartalmaz húst). Hidd el bomba jó!


4. Esetleg egy ki borsó. Megveszed a fagyasztottat, kimersz egy tálba egy kicsit aztán bedobod a mikróba, bekapcsolod defrostra(kiolvasztás) esetleg. Nagyon laktató.


5. Nem tudom, hogy ismered e de ehetnél abonettet is. Rákensz valamilyen feltétet vagy csak simán zöldséggel, vagy akár magában is eheted. A lefinomabb fajta a felfújt belsejű(hirtelen nem jut eszembe a neve).


Remélem tudtam segíteni!🙂

2023. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A készen kapható ételek nem feltétlenül a legjobbak. Inkább érdemes szerintem rászánni azt a +10 percet a reggeledből :)


Én ha valami finomat akarok nassolni, akkor zabkekszet, aszalt gyümölcsöket veszek. Vannak jó gyümölcs/zöldség chipsek is pl. a sparban.

2023. márc. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Tapasztalat, hogy előkészítéssel, mosogatással együtt kb semmi nem lesz kész 10 perc alatt. :D

Amúgy kicsi helyen élünk, jóval korábban indulok reggel mint bárki más, nem akarom a konyhai matatással felébreszteni az egész házat a reggelim miatt, szóval nem az idő a baj. Így is lábujjhegyen mosakszom és surranok el otthonról.

2023. márc. 2. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

#7-es vagyok.

Magamnak csinálom a reggelit, általában tükörtojás kevés zöldséggel+pirítós. Bőven meg vagyok tíz perc alatt.

A házunk nekünk sem nagy, meg lehet csinálni simán. Nem kell leborítani mindent és senki nem kel fel :D

2023. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én előre megcsinálom este, bármi legyen a reggelim, és másnap reggel csak bedobom a táskámba. Pont az időhiány miatt.

Pl a hummusz tényleg nagyon jó. Készen megvenni elég drága, én magam szoktam megcsinálni, különböző ízesítésekkel, pici befőttes üvegekbe teszem, és ugyanúgy kidunsztolom, mint a befőtteket. Így nem romlik meg és nem foglalja a hűtőben a helyet. Korpovit sokmagvas kekszet szoktam hozzá enni, eléggé bevált. Vagy a teljes kiőrlésűt, de az nem annyira finom szerintem.

De ugyanígy szoktam eltenni padlizsánkrémet (majonéz nélkül szoktam, csak jó sok pirított hagyma, só, bors, fokhagyma-ezt nem mindig teszek bele a szaga miatt),

és zakuszkát (olyan, mint a lecsó, csak pritamin paprikával, jó sok sült padlizsánnal készítve, összeturmixolva, természetesen kolbász nélkül)


Zöldségkrémekkel lehet kísérletezni, és ha így csinálod, csak egyszer van vele dolgod, és pénzt is spórolsz.

2023. okt. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!