Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 5 hónap alatt lement 5 kg...

5 hónap alatt lement 5 kg nagyjából... ebbe a hónapba oda tettem magam és 0 kg változás, mi a gond?

Figyelt kérdés
Kajára figyelek 1200-1400 között eszem és márciusba 9693 kaloriat egettem ... teljesen ki vagyok merulve, hogy a merleg nem mozdult sehova se....

2022. ápr. 1. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Van még miből fogyni? Nem túl kevés a kalória a mozgáshoz képest?
2022. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
próbáltam emelni de igazából nem szédülök, nem vagyok éhes sem :/
2022. ápr. 2. 07:04
 3/6 anonim ***** válasza:
De hány kg vagy? Milyen magas?
2022. ápr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
158 60.kg
2022. ápr. 2. 08:29
 5/6 anonim ***** válasza:

a kalóriád rendben van, tarts ki és folytasd tovább (én 154 cm, 62 kiló és 1350 kcallal fogyok)

neked az 1200 valószínűleg kevés és kicsit nagy ez az intervallum amit megadtál, próbáld 50 kalóriásra szűkíteni, 1300-1350 vagy 1350-1400. ha sokszor megy 1300 alá, akkor azért is állhat meg a fogyás, mert túl kevés za energia és az emésztés, anyagcsere stb hozzálassul. mert megzsokja a test, hogy kevesebbet kap.

sajnos mindnkeinek vannak ilyen platózások, ilyenkor kell kitartani és mindent folytatni

amit tudsz tenni és nekem a dietetikusom javasolt és be is vált, hogy megváltoztattam az étkezéseim arányát és kevesebb édes ízt eszem (hiába vlt mindne uckormnetes, az sem jó)

nem tudom pontosan a hátterét és hogy miért működött, de ami nekem bevált

- reggeli 350 - 370 kcal

- tízórai (ha van, 150 kcal, de legtöbbször nincs, mert 4 óra telik el csak reggeli és ebéd között)

- ebéd 400-450 kcal

- uzsonna- ebéd után kb 3 órával 150-200 kcal

- vacsora 330-350 kcal


én korábban 4-szer étkeztem, mindig kb ugyanannyit ettem (300-350 kcal) és olyasmi áll a háttérben, hogy akkor folyamatosan enni kapott a testem, így meg több a szünet, mások a mennyiségek. szintén fontos, hogy a nap első felében sokkal több kalóriát vigyünk be, mert akkor vagyunk aktívak. pl nekem ülőmunkám van, reggel megyek el munkába, délután jövök, és a délutáni hazajövetel igazából a legnagyobb mozgás, amikor nem sportolok mást azna. és a délutáni mozgás előtt legyen a sok kalória, mert utána otthon ülve meg alvás közben már nem fogy annyi, meg nincs is rá szükség


a másik hogy sok édességet ettem, zabkása, protein palacsinta, teljes kiőrlésű cukorments sütik. mivel maga az édes íz megszokása is gátolja a fogyást, amit nekem javasoltak, hogy

- heti minimum 4-szer szendvics a rgegeli és nem zabkása (szendvics lehet tojás, sonka, körözött, babkrém stb)

- heti 2-3szor marad a zabkása, kevesebb édesítővel, sok gyümölccsel, hogy a rots lassítsa a felszívódást

- a zabkását nem számítva heti 2-3 szor eszem édességet, tehát édes ízt (z is cukormentes)


pontosan ugyanannyi kalóriával mint korábban, két hét alatt leadtam egy kilót, pedig már 3 hónapja semennyit (és te még csak egy hónapja stagnálsz, az nem is sok)


nyilván mások vagyunk, mások a szkoásiank, lehet hogy neked nem az édességevés, hanem valami más a rossz szokásod, amit nem veszel észre, de azon kell változtatni


illetve amit még javaslok, és ezt az edzőmtől tanunltam, hogy minimum 4 hetes platózásnál, főleg ha ennyi dieje már deficitben vagy, tarts egy csalónapot. ilyenkor a tartósan alacsony kalóriabevitel miatt lelassul a szervezet és így tudod felpörgetni. ha megeszel akár 3000 kalóriát avgy többet (nem kell számolni, csak ne zabálj, hanem minent egyél, ami jólesik) akkor beindul a T3 és T4 pajzsmirigy hormon termelése. a sokat evős nap után próbálj meg 18-20 órás böjtöt tartani és másnap ondjuk csak vacsorázni. és utána jöhetnek az új szokások

ennek a hátterében az áll, hogy a sok kalória egyrészt mind fel se szívódik, mert hirtelen éri a testet a változás. másrészt a másnapi böjttel kiegyensúlyozod a kalóriát, tehát a kétnapi szükségleted viszed be egy nap alatt és másnap kb semmi. ezért nem hízol tőle. harmadik, nem is fogsz másnap kaját kívánni ha jó alapanyagokból ettél sokat, mert eltelít. és negyedik, hogy ártani nem ártasz vele, de ha beválik, újraindul a fogyás

remélem megfogadsz jópár dolgot és sikeres leszel

2022. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1200 kcal kevés egy napra, ha sportolsz is mellé, és nem fogysz, szóval kizárt, hogy ennyit egyél - inkább sokkal többet. ;)
2022. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!