Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megennétek vendégségben a...

Megennétek vendégségben a székely káposztát vacsira, ha tudatában vagytok annak, hogy amúgy tutira felfújodtok tőle?

Figyelt kérdés
Na most velem valami hasonló a helyzet, tudom, ha megeszem, csak idő kérdése és nem lesz valami kellemesen a pocakom. Viszont más fogás nincs és sokat készült vele a pasim anyukája.

2023. márc. 14. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem illik vacsorára ilyen nehéz ételt kínálni. Ha mégis, akkor az epeérzékenyeknek valami mást kínálnék.

Amúgy, előre jelezném a menüt ilyen nehéz ételek esetén.

Ha mégsem, akkor nem lennék szívbajos, megkérdezném, van-e valami más.


Én actojásos hidegtálakkal vagyok így. Allergiás vagyok, nem ehetem. Vendégségben mindenben volt valamilyen formában. Nyilván nem ettem belőle.

A háziasszony azt mondta, hogy szégyelli, hogy nem kérdezte meg, van-e, aki valamire allergiás.

Jóféle háitöpörtyűt tudott kínálni, finom házikenyérrel. Remekül éreztem magam, nagyon ízlett.

Nem tragédia. 🙂

2023. márc. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

1-es vagyok

Kedvesen közölném vele, hogy sajnos érzékeny az epém, nem ehetem. Ha nincs más, az sem baj.

2023. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Elöször is, ha nem szólsz elöre, honnan tudja, mit nem bírsz enni?

Másodszor egy székelykáposzta elkészítése nem olyan sok munka, hogy emiatt problémázz.

Harmadszor, ha valamit nem tudsz megenni, akkor ne egyed, késöbb még nehezebb lenne megmagyarázni, hoyg ha a múltkor ment, akkor utána miért nem.


OFF: a pasim megnevezés igencsak primitív, nevezd barátodnak vagy más normális néven.

2023. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Van egy kis tabletta, bekapod előtte és nincs több probléma
2023. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Persze, mindenképp ennék belőle egy keveset, legfeljebb bevennék Bila-gitet vagy valamit.
2023. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
Soha semmilyen körülmények között nem enném meg
2023. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13%
én sosem értettem a toros, és székelykáposzta milétét, gyakorlatilag egy húsos saláta, tejfölösen vagy anélkül. (személyes rossz emlék hogy édesanyám rettentően zsírosan is csinálja, legyen meg az a kalória brr) nekem az nem opció hogy egy étel úgy teljes hogy be kell mellé zabálnod egy csomó kenyeret és akkor ér valamit
2023. márc. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

DIPANKRIN-t vegyél valami ügyeletes gyógyszertárban! Utána meg tudsz enni egy egész disznót, egy hordó káposztával. Mondom mindezt neked epeműtöttként.

(Bár eszembe nem jutna vacsorára ilyen nehéz kaját kínálni)

2023. márc. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Van a táskámban mindig Dipankrin és Meteospasmyl ilyen helyzetekre.
2023. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!