Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Megromlott a savanyú káposzta...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Megromlott a savanyú káposzta leve, ha leöntöm róla a levet és átmosom a káposztát, új levet teszek rá, jó lesz-e?

Figyelt kérdés
Székely módra eltett, vízzel felöntött káposztáról van szó.

2020. dec. 3. 10:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
2020. dec. 3. 10:54
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem jól tároltad, klf. baktériumok érhették és megpimpósodott.

.

Nem lesz jó. Ugyanis a káposztának az eredeti leve

magából a káposztából származik.

.

Ha kimosod, vizet öntesz rá, akkor megrothad az egész.

Dobd ki.

Így készül, ugyanis:


[link]

2020. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Erdélyben így készítik. Mivel a férjem Erdélyi volt, én ezt szoktam meg a 30 év alatt, amíg otthonról hoztunk, de mióta elhunyt a férjem így már nem jutok hozzá ehhez a káposztához. Tavaly sikerült, most nem.

Megpróbálom azt amit te javasoltál. Köszi szépen!

2020. dec. 3. 11:04
 4/21 A kérdező kommentje:
3 napig volt meleg helyen, utána vittem hidegebb helyre és biztos, hogy bepimpósodott, nem néztem rá minden nap így romolhatott meg.
2020. dec. 3. 11:17
 5/21 anonim válasza:
100%
Az már nem jo..
2020. dec. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem, az volt a baj, hogy a konyhában tartottam?
2020. dec. 3. 12:24
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

igen, nem szabad konyhában tartani. Én kidobnám, de te ne tedd..


Amúgy érdemes ennyire ragaszkodni hozzá? Emelkedj fölé, és elegánsan dobd ki. Kell neked egy hascsikarás, vagy kínlódni egy nem igazán finom káposztával? Ez már olyan kicsinyesség, vagy mi...


Az volt a baj, igen. Hűvös helyen kell tartani, mert a káposztában is baktériumok vannak...ha meleget éreznek, akkor erős erjedésnek indulnak örömükben, aztán a gyomrodban folytatódik..sosem mászol le a fajanszról..


...de te tudod....

2020. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Nem az a probléma, hogy nem akarom kidobni. 15 kg káposztát tettem el. 4 órában dolgozom az anyagiak a gond. Ehhez az összeghez jön még egy kevés ellátás. Így kb. 100 ezer az összes pénzem.

Nem szeretem a boltit, mert kálium-kloridot tartalmaz.

2020. dec. 3. 13:07
 9/21 A kérdező kommentje:
Jó, értem, ki fogom dobni. Tényleg vacak lett az egész. Csak az a baj, már nincs sehol gyalult káposzta a piacon. Előbb kellett volna eltenni, nem a múlt hónapban.
2020. dec. 3. 13:10
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A káposzta ha nem romlott meg (megmosnam es megkostolnam) tennék vele egy próbát. Leszurnem rola vizet majd atmosnam aztan felontenem vizzel ugy hogy teljesen ellepje a kaposztat. Vennek 1-2kg savanyított kaposztat jo sok lével kérném es ezt is hozzaontenem. A savanyított kaposztaban mar meglévő tejsavbaktérium (ennek kell gyorsan elszaporodnia) miatt kissebb az esely h ujra romlasnak induljon.
2020. dec. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!