Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom székely káposzta recepte...

Finom székely káposzta receptet tudna mondani valaki?

Figyelt kérdés
2022. szept. 9. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem egy bonyolultckaja, pörkölt plusz savanyúkaposzta, behabarva tejföllel. Bármelyik netes recept jó.
2022. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én minden víz hozzáadása nélkül felteszek egy jó fűszeres sertéspörköltet, hozzáteszem a savanyú káposztát, amit ha nagyon sós, vagy nagyon savanyú, akkor kimosok. Dugdosok közé babérlevelet és egy kevés füstöltet (kolbász, bordavég, húsos kolozsvári) ha már minden puha és sok levet eresztett, akkor teszek bele egy marék rizst. (Van aki árpagyöngyöt/gerslit)

De…!

Van aki levesesen szereti, az önt rá vizet, van aki berántja, van aki tejföllel behabarja, mi úgy szeretjük, ahogy leírtam.

2022. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Csinálj egy jó pörköltet, ha félig kész tegyél bele savanyú káposztát, együtt főzd készre. Ha túl savanyúnak ítéled a káposztát mosd ki mielőtt beleteszed. Én a tejfölt csak tálaláskor teszem rá egy kanállal.
2022. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Nálam amennyi a káposzta súlya, annyi húsból készítek pörköltet. Amikor már majdnem kész, hozzáadom a savanyúkáposztát.

Fontos: A káposztát kóstold meg, ha túl savanyúnak érzed, mosd ki egyszer. Vágódeszkán vagdald meg kicsit a káposztát (mondjuk olyan 5-6 centinként, könnyebb lesz enni).

A tejfölt én is csak tálaláskor kínálom, nem teszem bele az egészbe, mindenki szed a tányérjára.

2022. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem teszem bele a tejfolt, fagyaszthato etel?
2022. szept. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

#7

Igen.

2022. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha teljesen gyakorlatlan vagy és még a látvány is jól jönne neked akkor mássz fel a youtube-ra és üsd be a szazsu nevet-azonnal kidobja a rövid érthető és hihetetlen jól magyarázó jobbnál jobb receptjeit-látványosan de egyszerüen és közvetlenül megmutatva.nagyon jó fej a csaj.
2022. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!