Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretnék egészségesebben...

Szeretnék egészségesebben étkezni, de hogyan?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok,vékony testalkatú,nem is ezzel lenne a probléma,de tudom magamról,hogy nem eszem valami egészséges dolgokat.Se elegendő zöldség,se gyümölcs,imádom a zsíros,fűszeres kajákat,és az édességet.De elég zsírosodásra hajlamos az arcom,fejbőröm,keveset iszom,ezért kicsit ki is van száradva a bőröm. - Bocsi a hosszú kezdésért:D Ez kis háttérinfó volt. Szóval milyen kajákkal lehetne áttérni az egészségesebb életmódra? Nem vagyok túlzottan oda a zöldségekért,meg az íztelen dolgokért,úgyhogy valami finom recept kéne:D Meg tanácsok. Köszi:)
2010. okt. 8. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden fejben dől el. A zöldség nem íztelen, hanem zöldségízű.

Ha tényleg akarod, és hajlandó vagy tenni, akkor szólj. Mert nekem most úgy tűnik, mindenre lesz kifogás.

2010. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Imádod a zsíros, fűszeres kajákat, az édességet és mégis vékony vagy? De jó neked! Komolyan: ne fehér lisztből készült kenyeret egyél, hanem teljes kiőrlésűt. A zsíros ételeket fel kellene váltani sovány húsból (lehetőleg baromfiból) készült ételekre. Mindig meleg kaját ebédelj, ez fontos, de soha ne kapkodva. A fűszeres kaja azt jelenti, hogy csípős vagy erős? A sok erős étel sem tesz túl jót. Ha nem szereted sem a zöldséget, sem a gyümölcsöt, akkor próbáld meg változatosan elkészíteni, ne csak magában elrágcsálni. Én itt találtam nagyon jó recepteket: [link]

Remélem, segítettem egy kicsit.

2010. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy sult husnal pl. amikor tepsiben keszul, akkor mar lehet egyutt fuszerezni a zoldsegekkel, aztan mar amikor a hus felig megpuhult, akkor melle a zoldsegeket, s ehhez fogyasztasz paradicsom salatat, vagy kaposztasalatat.


A zoldseg lehet vegyes zoldseg, de lehet tok, patiszon, cukkini, s repa, tehat izles szerint.


Amikor igy fogod elfogyasztani, akkor nem lesz hizlalo, de megis egeszseses is lesz, mivel mar a salatak segitik a gyomor munkajat.

2010. okt. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam ilyen vonakodva kicsit a zöldségekről,mert egyszer csináltam magamnak ilyen mártogatóst,sajtkrémeset,répával meg uborkával.Borzasztó volt:S
2010. okt. 8. 11:39
 5/5 anonim ***** válasza:

11:39

Nekem sem jottek be ezek a zoldseg menuk annak idejen es igy kezdtem el "kiserletezni", hogy megis eltudjam fogyasztani es joizuen es szivesen megtudjam enni, nem pedig eroltettve, mivel igy mar artani is fog.


Nagyon fontos, hogy mindig szivesen es joizuen fogyaszd azt, amit eszel, mivel igy az emesztesnek nem artasz.

Legy bator es probalkozzal ugy, ahogyan leirtam, hogy a sult husok melle teszed, En pl. a brokkolit is igy tudom elfogyasztani es a csaladom is, mivel nagyon finom, nem beszelve arrol, hogy igy mar a koreted is keszen, tehat gyors es praktikus is.

Meg friss zoldsegleveket is fogyaszhatsz amikor megteheted,mivel az is nagyon egeszseges, vagy most a friss szolot pl.

Nagyon finom zoldseglevesek vannak, amit szinten lehet jo sok zoldseggel fozni, es nokedlit tenni bele, de ehhez mar az En csaladom pl. csak buktat, vagy 1-2 palacsintat kap masodiknak, mivel nem is igenyelnek tobbet.


Ezekkel a zoldsegekkel lehet kiserletezni ugy, hogy fuszerezed es kitapasztalod azt, hogy Neked melyik izleletesebb.

Sima csirket is lehet ugy megsutni, hogy 1 citromle, 1 ev.k.kakukkfu, 1 hagyma, soya szosz, es a csirke melle lehet szinten vegyes zoldseget /fagyasztott/ vagy pedig csak s.repat es krumplit, es itt is mar egyutt fogod megfuszerezni, de itt meg vagy fuszersot, vagy vegettat es sot kell hozza adni.

Probalkozz es hidd el, hogy megfogod szeretni ezeket az egeszseges eteleket.

2010. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!