Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Többször olvastam már itt,...

Többször olvastam már itt, hogy 1 ember havi kajaja 80 ezer Ft, ha nem anorexiásrol van szó akkor meséld már el mit lehet enni ennyi pénzből?

Figyelt kérdés
2023. júl. 28. 15:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Sokallod, vagy kevesled??

(Az anorexiás szó hiába van ott, nem tudom eldönteni)

2023. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hát az elég baj, ha egy ennyire egyszerű szöveget sem sikerül értelmezni...
2023. júl. 28. 15:42
 3/23 Kitana. ***** válasza:
94%
Az enyém szerintem ennél kevesebből is kijön. Nem eszem húst, max heti 1x, mert nem szeretem nagyon, ezzel pl rengeteg pénzem megmarad. Egyszerű kajákat főzök, nem 15 alapanyagosakat.
2023. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Ez kb napi 2500. Nagyjából én is ennyit költök kajára. Otthon főzve bármilyen átlagos étel bele szokott ebbe férni.
2023. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%
Még ha rendelsz is, teletál extra menü napi 1970Ft, marad 660Ft 2-3 szendvicsre naponta.
2023. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok Andersen és nem mesélek Neked..

Ki lehet jönni 80-ból, de nem Hellel nyitva a napot, nagyon sok finom étel készíthető otthon ennyiből, és nem házhoz szállítva kell gondolkozni.

2023. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szabad bölcsész. Ez a szabad bölcsész egy kollégiumban élt, mert különben k*rva korán kellett volna kelnie, amihez nem volt kedve, ahogy ahhoz sem, hogy a téglagyárba tartó utazótársainak kelljen elmagyarázni, hogy Platón nem egy automárka.


Szóval kollégiumban élt, ami költségekkel járt, így nem sok maradt neki ételre. Rájött, hogy két kiflit egy nap három részletben is meg lehet enni, csak a megfelelő helyen kell kettévágnia. Rájött, hogy a rántott húson kívül is van hús, pl. büdzsé párizsi, meg amúgy is valahol a bölcsészléthez illik a környezettudatosság, így nem is kell minden nap húst enni. De a legnagyobb felismerés számára az volt, hogy ha a "főtt étel" fogalmát elég tágan kezeli (amiben nagy inspiráció volt számára Wittgenstein "családi hasonlóság" fogalma), akkor a napi főtt étel is könnyen megvalósítható pl. hot dog formájában. Ja, és persze a krumplis tészta finom, de sokkal változatosabb az étkezés, ha egyik nagy csak a krumplit, másnap csak a tésztát eszi meg belőle. És persze a kecsap, a kecsap... bármikor csodáka tud tenni...


Így töltötte éveit kollégista barátunk, havi 80 ezer alatt költve ételre. És talán még ma boldogan él... ha le nem záróvizsgázott.

2023. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

#2

Igen a szöveg az egyszerű lenne, de aki a havi étkeztetést úgy írta ki, hogy "kajaja" és még csak nem is kajája, meg ez a csapongó össze vissza megfogalmazás...

Őszintén nem akartalak megsérteni, de már ha te is úgy állsz hozzá akkor mindegy, nem voltam benne biztos, hogy tudod mit jelenet az anorexiás szó. Emiatt nem tudtam, hogy sokallod, vagy kevesled a dolgot.

Sokan váltig állítják azt is, hogy havi 40.000ft a havi költés élelmiszerek terén, persze ők hozzá teszik rákérdezés után, hogy csapvizet isznak, azt meg a rezsibe számolják el. Ez a 40ezer ft, na az már valóban furcsának tünhet, pláne mikor van aki mondja, hogy ő 60.000ft-ban ki tudja hozni 4 főre a havi étkeztetést. Ezeket tényleg nem értem már.

80.000 ft / fő, már szerintem reálisabb. Pláne, ha nem eszik édességet, meg csak a szükséges dolgokat veszi meg, esetleg falusi és termel is magának sok dolgot, de ugye ebbe megint nem számolódik el a befektetett pénz, csak a tényleges élelmiszerre költött pénzt számolják és többnyire átlagban.

Árakat figyelve valóban ki lehet ezt így hozni.

(Még egy érdekesség, én arra lennék kíváncsi, hogy aki fideszes az hol vásárol, mivel ebben a körben állítják a legtöbben, hogy a bolti árak ugyan ott vannak, mint 2010 környékén a tej is csak 100ft, 150ft a nagydobozos tejföl stb. Szóval nekik a havi étkezés beszámolók szerint nincs 40.000ft / fő se. De hogy hol vásárolnak arra soha nem adnak választ.)

2023. júl. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
"a krumplis tészta finom, de sokkal változatosabb az étkezés, ha egyik nagy csak a krumplit, másnap csak a tésztát eszi meg belőle.":))))
2023. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%

Mi is kb. ennyit költünk fejenként. Főzünk, de eszünk sokfélét. Gyümölcs, hús, sajtok, édesség, ásványvizek, üdítő stb.

Én reggelire általában 2 tojásból eszem rántottát kolbásszal, ebédre egytál ételt, általában hús + köret, vacsorára virsli vagy túró szalámival vagy szendvics, ilyesmi.

2023. júl. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!