Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Harmad napos gombás milánóit...

Harmad napos gombás milánóit meg lehet még enni?

Figyelt kérdés
Végig hűtőben volt. Bolti gombából. A gomba jól megfőtt.
2023. júl. 30. 12:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
10# pedig ha tudnák, meddig áll a boltban a kaja, mire megveszik.
2023. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

11# Ez hogy jön ide? A nyers száraztészta jól eltartható, a nyers gombának és egyéb hozzávalóknak is megvan a maga eltarthatósága, meg a főtt ételnek is a magáé.


Egyébként a gombaételeről mindenütt azt írják a neten, hogy kétnaposan már nem kellene megenni. Legalábbis nekem egy gyors kereséssel ez jött.

2023. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Na, végül megettem tegnap három naposan. Túléltem 😂
2023. júl. 31. 19:13
 14/21 anonim ***** válasza:

12 „ A nyers száraztészta jól eltartható, a nyers gombának és egyéb hozzávalóknak is megvan a maga eltarthatósága, meg a főtt ételnek is a magáé.“


És félkész megmelegítõs kaják neeem léteznek. Csak a Pampaliniben volt olyan. 😅

2023. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14# Azoknak a félkész melegítős kajáknak biztos, hogy hajszálra megegyezik az összetétele a frissen főzöttekkel? :) Nincs benne egééészen véletlenül mondjuk tartósítószer? :)


Ó, Donna Klára! :D

2023. aug. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Donna Klára, ön bizonyára a mirelitről sem hallott. :D


Legközelebb tetszik az előzményeket is elovlasni, nem én hoztam szóba a száraztésztától kezdve mindent.


De téma lezárva, a kérdező nem volt hisztis, és megette. Bitonyítottan túlélte, és valszeg ízre sem volt rossz, ha megette.

2023. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves anonim, a kérdező nem fagyasztóban tárolta az ételt, és egyébként ön az, aki szemlátomást nincs tisztában a lefagyasztott (mirelit), a tartósított (félkész), és a simán hűtőben tárolt élelmiszerek eltarthatósága közti különbséggel. A száraztésztát a 11-es válaszra hoztam fel, mert ugye a boltban nem a főtt étel áll napokig illetve a boltban kapható élelmiszereknek van egy szavatossági ideje, amin túl a bolt nem árulhatja.


Egyébként korábban én magam is azt írtam a kérdezőnek, hogy visítva ugyan, de még fogyasztható, viszont idős embernek vagy gyereknek nem adnám már oda. És olyannak sem, akinek vannak időnként emésztési problémái. Én magam nem enném meg, és a neten sem ajánlják. Azt senki nem állította, hogy bele fog halni, ha megeszi. De emésztési problémákat okozhat rossz esetben.


A továbbiakban ha valamivel nem ért egyet a válaszomban, legyen szíves szakemberrel megvitatni a kérdéskört, mint pl. táplálkozási/élelmezési tanácsadó, ugyanis nekem a családomban van ilyen ember, és inkább hallgatok ilyen jellegű kérdésekben az ő tanácsaira és irányelveire, mint egy random, név nélküli gyakorisra. Ezt tudom mondani bárkinek, aki nem ért velem egyet, nyugodtan kérdezzen utána szakembernél. Vagy tapasztalja ki a saját bőrén, engem nem zavar. :)

2023. aug. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyszerűen fogalmazva önnek szakember kell, hogy megmondja hogy már büdös a főzelék és mászik, vagy épp savanyú a tej, másnak megy szakember rokon nélkül is.


"és egyébként ön az, aki szemlátomást nincs tisztában a lefagyasztott (mirelit), a tartósított (félkész), és a simán hűtőben tárolt élelmiszerek eltarthatósága közti különbséggel."


Nem is igazán érdekel. Sosem tudományosan főztem, hanem mint nyagyanyáink. Ami szimpatikus és étványgerjesztő, azt elkészítem, aminek meg már állott szaga van, és felfordul a gyomrom, azt nem.

Egyébként tudom, erről nem volt szó hanem boltokról, de érdemes megnézni pár riportot, amiben elmesélik, hogy az ilyen gyanús állagú húsokat bizonyos helyeken hogy "javítanak fel", hogy még eladható legyen.


" ugyanis nekem a családomban van ilyen ember, és inkább hallgatok ilyen jellegű kérdésekben az ő tanácsaira és irányelveire, mint egy random, név nélküli gyakorisra."


Teljesen igaza van, de ne feledje, itt ön is egy név nélküli gyakoris, és messziről jött ember azt állít amit akar.


"boltban kapható élelmiszereknek van egy szavatossági ideje, amin túl a bolt nem árulhatja."


Nem vennék rá mérget, német mintára (MHD vs. Verfalldatum) vagy az van, hogy "minőségét megőrzi", vagy az hogy fogyasztható.


Magyaroknál nem ismerem a pontos szabályzást, de németeknél az elsőt árulhatják tovább, bár akciózni szokták, a másodikat tilos árulni. Mivel az szabályzásaink leginkább EU-konformok, csodálkoznék ha még nem így lenne.

2023. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18# Ha az a gúnyos első mondat nem lenne a válaszában, akkor azt mondanám, végre értelmesen érvel és vitázik.

Nem kell szakember, hogy megmondja, ne együk meg a büdös főzeléket. De valami lehet nem büdös, látszatra nem romlott, mégis szalmonellózist lehet kapni tőle. Sajnos ettem már olyan ételt, ami elvileg frissen készült, étteremben(!), érzékszervileg semmi baja nem volt, és utána négy napig a tiszta víz sem maradt meg bennem, végül ügyeleten kötöttem ki. Na hát ezért is van az, hogy figyelembe veszem a különböző élelmiszerekre vonatkozóan a szakemberek ajánlását.

2023. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19# elnézést, nem kellett volna, de a mai világban ki van minden erre élezve, hogy az ember már nem állíthat semmit tapasztalatból, anélkül, hogy alátámasztaná valamilyen szakirodalommal, vagy ne lenne szakértő.


"Sajnos ettem már olyan ételt, ami elvileg frissen készült, étteremben(!), érzékszervileg semmi baja nem volt"


Igen erre is utaltam, amikor tudják, hogy kell elfedni a kellemetlen mellékízt. Többnyire bejön, azt meg bevállalják, ha néha valakinek érzékenyebb a szervezete. Sajnos pont ezért vagyok mindig szkeptikus az új helyekkel, amit még nem ismerek.

2023. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!