Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Előbb tervezitek a heti...

Előbb tervezitek a heti menüt, vagy előbb bevásároltok?

Figyelt kérdés

Próbálom előre tervezni hogy mit fogunk enni a héten, de elég nehéz minden napra A, B, C, D tervvel előállni. Sajnos amelyik boltokba járok ott nagyon gyakori hogy nem lehet kapni valami teljesen alap dolgot, most pl borsót nem tudok venni, hiába terveztem borsófőzeléket. De ez csak egy példa a sok közül.

Még rosszabb ha egyik boltban már megveszem az egyik romlandó összetevőt, és a másik boltban meg nem kapok olyat ami kéne még hozzá, így pánikszerüen kell valamit kitalálnom hogy ne romoljon rám amit már megvettem.


Volt már hogy egyszerűen vásároltam ami épp volt és szeretjük, de akkor nehéz volt úgy főzni hogy csak xy összetevők vannak..


Hogy oldjátok meg? Hány opciót terveztek egy napra? Vagy vesztek mindent amit szerettek és épp elérhető, aztán majd abból alakul valami menü?


2023. szept. 12. 09:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
Sosem tervezem meg egy hétre, hogy mi legyen az ebéd, szerintem a többség nem tudja megmondani, hogy mit enne 3-4 nap múlva annak még nincs értelme, hogy olyat főzzek amit nem eszünk szívesen. Vannak itthon alap dolgok, ha kell még valami megveszem, de max 2-3 nappal előre vásárolok.
2023. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem tervezem előre a főzést. 95 százalékban csak azt veszem meg, ami épp kedvező áron van. Ezáltal van egy elég jó "raktárkészletem" Mellé ami a kertben terem. Ebből szoktam kitalálni előző este vagy aznap, amikor főzök.
2023. szept. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Valamit nekünk muszáj készülni előre, mert 1-2 órás program elmenni bevásárolni (messze van otthonról) szóval nem megyünk minden nap.

Vagy be tudok ugrani munka után boltba, de utána még másfél órát tömegközlekedek, szóval nehéz, nagy méretű, hűtést igénylő és hasonló dolgokat nem tudok hazavinni.

2023. szept. 12. 09:58
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Énnatnezem az akcios ujsagot, abbol tervezek menut es aszerint vasarolok..

Viszont van egy eleg alap fagyasztott es kamrakeszlet otthon. Pl borso is mindig van.

2023. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Megyek, veszem ami épp akciós/leértékelt, aztán abból főzünk ami van otthon.
2023. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Hetente mész boltba? Vagy milyen gyakran?


Mi az, ami olyan gyorsan romlik, és lefagyasztani sem lehet?


Amiket én szoktam tervezni, ott elég sok a variációs lehetőség. Ezeket nem gondolom át előre. Nincs borsó? Akkor lencsefőzelék lesz, lencse van otthon mindig. Ha nincs csirkecomb, veszek mellet, ha az sincs, akkor tofut. Szoktam egy rakott tésztát készíteni, alapból tofu+zöldbab van benne. De jó brokkolival, tojással, tejföl helyett tejszínnel is.

2023. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#6


Hetente bevásárolunk + ha kell valami akkor akár naponta megpróbálom venni a munkahelyem környékén, de csak ha olyasmi kéne amit haza tudok vinni.


Pl volt hogy sült tésztát akartam csinálni és vettem shiitake gombát, de aztán nem kaptam se tésztát, se olyan zöldséget amit akartam, se szószt a másik boltban. Pirítani való gombát meg nem fagyasztanék, nem hiszem hogy jó lesz az állaga. (Krémnek szoktam fagyasztani zöldségeket, ahhoz jó, másra nem)


Lencse van, de most kifejezetten a borsót kívántuk meg. Meg rizi-bizit is akartam volna csinálni, amihez csak borsó a jó.

2023. szept. 12. 10:39
 8/27 anonim ***** válasza:
52%

Elöre összeírjuk, mit szeretne a család a héten enni, felírom, ezekhez mi kell és azt veszem.

Ha spórolni akarsz, akkor nem szabad variálni, ami újabb eszetekbe jut, azt a másik hétre kell betervezni.

Olyan még soha nem volt, hogy a boltban ne lett volna tészta, ezt nem értem, hogy lehetséges. A pirítani való gombát meg lehet fagyasztani, az egyetlen trükk, hogy a forró zsiradékba kell tenni fagyosan, nem felolvasztani elöre.

A rizibizi meg jó lencsével is, de egyéb zöldségekkel is, természetesen ízben kicsit más lesz!

2023. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Van otthon alapkészlet. Ahhoz veszek húst, zöldséget, tejterméket.

Pl tészta, rizs, bulgur mindig van itthon. Tejszin, suritett paradicsom is.

Tehat ha csak csirket kapok akkor lesz tejszines csirkes teszta.

2023. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

"Lencse van, de most kifejezetten a borsót kívántuk meg. Meg rizi-bizit is akartam volna csinálni, amihez csak borsó a jó."


Hát igen, sajnos ha te kifejezetten borsót szeretnél, és nem kapsz borsót, azon nem lehet semmilyen tervezéssel segíteni. Én a fenti esetben lencsefőzeléket csináltam volna (ha nincs borsó, hát nincs, ez van), és sima rizst a rizibizi helyett.


Ami a gombás esetet illeti, valamilyen tészta mindig van itthon, akkor azzal készítem. Ha te különbséget tudsz tenni a tésztafajták között - én nem - úgy nehezebb. Én simán csinálok mákos tésztát pennéből, ha nincs más lehetőség. És ha olyan zöldséget nem kapok, amit szerettem volna, akkor veszek mást, azzal is jó lesz. Vagy nem annyira, de ehető. Próba-szerencse.

2023. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!