Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ebédre elengedhetetlen a...

Ebédre elengedhetetlen a leves vagy nem fontos?

Figyelt kérdés

Számomra nem ebéd az ebéd leves nélkül. Kíváncsi vagyok, hányan gondolják még így, és ki az akinek nem fontos/nem kell egyáltalán.

Érdekel merre billen a mérleg (sejtem amúgy), így csak ez a két opció közül lehet választani.



dec. 13. 11:43
A kérdező szavazást indított:
Fontos, hogy ebédre legyen leves is
Nem kell leves/nem fontos
67 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
65%
A leves, mégha pár kanálnyi azért fontos, mert beindul az emésztés, étvágyat csinál, ezáltal teljesedik ki az étkezés öröme.
dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
79%

Évente 2x eszek levest, karácsonykor és húsvétkor a párom mamájánál, abból is csak a tészte+lé részt 🤷‍♀️

Mást nem is ennék meg

dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%
Nekem igen, én sem tudom elképzelni, hogy ne levessel indítsam az ebédet.
dec. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
1# Hát én megeszek vagy fél litert, olyan jól eltelek tőle, hogy ebédre kis adaggal is jóllakom, így elkerülöm a túlevést, és a nap hátralévő részében aktívabb maradok, mégis jól vagyok lakva. :D Na és mert finom. Az én mikrokörnyezetemben csak én vagyok ennyire leveses, de a szavazatokból kiderült, hogy mások sincsenek oda érte.
dec. 13. 12:03
 5/38 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nem fontos. Én általában csak hetvégen eszem levest. Munkában hétköznap csak egy adag főetelt szoktam.


Ma épp chilis bab.

dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Metionin ***** válasza:
92%

Nekem mindig kicsit fura volt ez a leves és második dolog, nálunk sosem volt, hanem 1 féle kaja és az az ebéd. Ha leves volt, akkor csak a leves volt. Anno amikor ovis lettem, azt hittem, hogy ebédkor azért van 2 kaja, hogy lehessen választani :D

A levessel nekem annyi problémám van, hogy nem lakok jól vele, megeszem, oké meleg meg finom de fél óra múlva kopog a szemem. Ha másodikkal együtt van, főleg amikor muszáj volt a levest enni elsőként, akkor meg "elvette a helyet" a rendes kajától és megint csak hamarabb éhes voltam utána. Egy rendes adag második nekem bőven jó, feleslegesnek érzem pluszba a levest. Azt csak akkor eszek, ha pl. hideg van és hazaérve jól esne valami meleg, mielőtt eszek valami normálisat de akkor tudom, hogy max fél óra a leves hatása, utána enni kell "rendes kaját".

dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem főzök több fogást egy nap. Szeretem a leveseket, szoktam is néha főzni, de akkor csak azt eszem.
dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
100%
nem fontos.
dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
Ha csak lehet, eszem azt is.
dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a leveseket, de a családban senki más nem, úgyhogy csak nagyon ritkán főzök. Nekem az a bajom vele, hogy nagyon eltelít, a fő fogásból alig bírok enni, utána meg nagyon hamar éhes leszek megint. Úgyhogy nem, nálunk nem hiányzik az ebédből.
dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!