Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig elengedhetetlenül...

Meddig elengedhetetlenül fontos az anyatej?

Figyelt kérdés
leírom a történetem, hogy értsétek a kérdést: "sajnos" nagyon bababarát kórházban szültem a most 2 hónapos babámat. azért sajnos, mert kb 1 héttel szülés után lövellt csak be a tejem, de a kórházban nem akarták elhinni hogy nem jön belőle semmi, így folyamat mellre tették a gyereket. harmadik nap jött csak egy orvos, aki realizálta, hogy a cicimből előtej nem, genny meg vér viszont annál inkább jön a sok csócsálástól... Ekkorra olyan állapotban volt a mellem, hogy orvosi utasításra még további 1 hétig nem szoptathattam. Viszont mire lett is tejem és be is gyógyult, addigra meg annyira hozzászokott a babám a cumisüveghez, hogy bárhogy próbáltam, nem tudtam szoptatni (a befelé forduló mellbimbóm sem könnyítette meg a dolgot). Bár végig kellett némi tápszeres kiegészítés, az azóta is tartó állandó fejéssel sikerült az első 6 hétben 80%ban anyatejesnek maradnunk. Viszont ekkor jött a második csapás, a kontrollomon ugyanis kiderült, hogy rosszul varrtak össze, és kaptam egy erős szteroidos kúrát, ami nem zárja ki ugyan a szoptatást, viszont tejapasztó hatása van. Így most 9 hetesen ott tartunk, hogy hiába fejem napi több órát a mellem, 2 -3 étkezést tudok csak kiváltani... Tudom, hogy az anyatejben elengedhetetlen vitaminok vannak, ezért is voltam kitartó, viszont mostanra tényleg eljutottam oda hogy alig jön le pár mili egyszerre, szóval felmerült bennem a kérdés, hogy szerintetek mikortól nem baj, ha 100% tápszeres a gyerek?

2022. nov. 24. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom születése óta tápszeres volt. Nem lett tejem, pedig több mint egy hónapig próbáltam. 10 ml volt a legtöbb elektromos mellszivoval. A lányom azóta 14 éves, és nem látszik rajta, hogy nem kapott anyatejet. 😀
2022. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első pillanattól sem baj. De a legfontosabb az előtej és az első 6 hét. Nem kell, hogy kicsináld magad, így is teljesen egészséges, okos babád lesz te pedig jó anya vagy. Sokkal fontosabb, hogy te egészséges legyél!
2022. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a legelső pillanattol csak tápszert is kapott volna is tökéletes lenne.

Nem lesz semmivel sem jobb, több az a gyerek aki tápszeren nőtt fel.

Ugyanolyan jó anya leszel ha tápszerezed is. 😊

2022. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, képzeld el kérdező, barátnőm 51 éves, tehát 51 évvel ezelőtt született, 7 hónapra. Az anyukájának sosem jött meg a teje, Robebi tápszert kapott a barátnőm. És még most, 51 évesen is makkegeszseges halistennek.


És azért a mai tápszerek nyilván sokkal jobbak már, mint 51 éve. Úgyhogy szerintem szuletesetol kezdve rendben van a tápszer.

2022. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van egyikkel sem indult be a tejtermelésem. A kórházban is mindenki segített ahogy tudott, itthon is ettem-ittam csináltam mindent amit lehetett...az egyik 8 a másik 2 éves makk egészséges gyerek 😁🙏
2022. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap beszéltük tesómmal, hogy mindketten folyékony tejbegrízen nőttünk fel,aztán nem lett semmi bajunk. Ő 52 éves, én 36. :D

Na de ez nyilván csak vicc, akkoriban csak az volt.

Most vannak mindenféle szuper tápszerek, ami pontosan megfelel a baba igényeinek.

A lányomnál se volt tejem, akkoriban volt lehetőség anyatejet kapni hivatalos úton, így ő a tápszer mellé kapott napi 1-2 alkalommal, de azt is csak kb.2 hónapos koráig. Nem szerette az anyatejet. Mondta is a doki, hogy ő ilyet sose látott még. Pedig 3 különböző helyről is kaptunk.

Így aztán onnantól 100% tápszeres volt.

A fiamnál most nem volt ilyen lehetőség. Fejtem, amennyit tudtam, de ez napi 1 etetésre volt elég. Vagy annyira se. Így 1 hónapos kora körül ő is csak tápszeres lett. De kapott tápszert már aznap, amikor hazajöttünk a kórházból.

2022. nov. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen kérdések miatt picit haragszok. Persze nem rád kérdező, hanem a világra. Hogy annyira bele vannak egyesek buzulva az anyatejbe, meg a szoptatásba, hogy ilyen gondolatokat ültetnek bele mások fejébe, hogy az anyatej esszenciális x idős korig. Hidd el a csapból is az folyna, hogy a tápszer veszélyes, vagy nem elégséges ha tényleg úgy volna.

A tápszer egy módosított tehéntej, hogy az anyatejre hasonlítson a legjobban, vitaminnal és extra zsírral van dúsítva. A lehető legjobb alternatíva ha valami miatt nem tudsz vagy nem akarsz szoptatni. A gyereked ugyanúgy fog fejlődni, mintha anyatejet kapott volna. Az anyatej nem csodaszer, nem gyógyítja a fülgyulladást nem lesz tőle sejmesebb a bőre ha a vizébe öntöd, és nem gyógyítja a rákot.

2022. nov. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Utolsó, én is így vagyok mint te, hogy haragszom picit a világra emiatt... Én is körbe vagyok véve egy halom "ősanyával", akik szerint minden anya szar aki nem szoptat kb 2 éves korig. Az anyósom konkrétan még arra is megjegyezést tett, hogy mi az, hogy nem kelek fel éjszaka fejni attól függetlenül hogy a gyerek alszik... Szóval hogy őszinte legyek, már nagyon elegem van az egész témából, úgyhogy jól esett ez a sok pozitív megerősítés! 😊
2022. nov. 25. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!