Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 2 felnőtt és 2 kisgyerek...

2 felnőtt és 2 kisgyerek részére minimum hány literes Air fryer a megfelelő?

Figyelt kérdés
jan. 13. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
6
jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Duplát minimum 8 literest.
jan. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha van légkeveréses sütőd, akkor felesleges. Ha nincs, akkor a nagyobb termetűeket, nem a szokvány méretet. Literben én még nem mértem. Az enyém egy adagos.
jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legalább 6 de inkább 8 literes.
jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobbat. Nekem egy Lidl-ös van, nem tudom hány liter, átlagos.

Ha a főétel is, meg a köret is abba készül(ne) akkor már csak 2-szerre fér bele, (mivel nem lehet tömöríteni, mert nem járja át a levegő) és mire a mondjuk a köret megsül(ne) addigra a hús 3-szor elhűl!

Mivel a levegő közel se olyan jó hőközlő közeg, mint az olaj, szóval pl egy köret krumpli, ami olyanban 5 perc alatt sül meg, az airfryerben negyed óra.


A gyerekek nem tudom mennyit esznek, de ha már közepes adagokat megesznek, akkor mire az egész családnak megsül a kajája, az vagy 2 óra.


Nekem 1 személyes háztartásba jó, 1-1 adag kaját sütni, de ha olyan mellé a köret, sokszor külön sütöm, olajban, ha éhes vagyok, mert nincs kedvem még a köretre várni negyed órát.

jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
lėgkeveréses sütö hasznosabb.
jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

El lehet lenni ezzel a 4,5-5L kategóriával is, de én azt mondanám, hogy inkább költsetek rá picit többet és vagy olyat vegyetek ami legalább 6,5L vagy két rekeszes. (Bár én olyat pl nem vennék mert vannak ételek amik nagyok azért térfogatra és például oda nem, de egy 6,5L körüli sima egy rekeszesbe belefér.)


Illetve vannak hozzá kínai üzletekben ilyen airfryer rács amivel akár több szintesre lehet tenni. Mármint ugye ezt úgy kell elképzelni, hogy van az alap "rács" amiből le tud csöpögni a zsiradék és erre kerül pl a krumplid, és ez felett van még egy rács, arra pedig kerül a husid. De egyébként a krumpli-hús például nem is biztos, hogy jó hogyha együtt sül, mert nem lehet megrázni a kosarat akkor és a krumpli esetében a magas hőfok kell, a hús esetében pedig csak a végén, mert különben kiszárad.

jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!