Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a munkahelyi kávé?

Mennyibe kerül a munkahelyi kávé?

Figyelt kérdés

márc. 1. 13:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fizetnek érte barista)
márc. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
22%

Nyilván ingyen van.


Amúgy meg tényleg vicces a készpénzezés, a legutóbbi fizum 1357000Ft volt. Egy zacskó húszezressel buszozzak haza, vagy hogy kellene ezt elképzelni?

márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

12-es,de az 5-nek az volt a problémája, hogy néhány száz forintja nincs a kezében, hogy használni tudja a pénzes gépet. Erre írtam. Nincs ezzel semmi gond. Nekem nincsenek millióim, és mivel nem látok, ezért problémás az egész, a pénz pedig ott van a maga valóságában. Mindenkinek más. De, ha hagyjuk, akkor a gépek fognak uralkodni rajtunk, és nem fordítva. Ráadásul szerintem érték is.

Ennyit spóroltál az ingyen kávén? :)

márc. 1. 23:56
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kávéfőző gép van, a kávé, tej, cukor kombóra minden hónap elején beadunk egy ezrest és egy önként vállalkozó kolléga feltölti a raktárat.
márc. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%

#13 ertem en mit irsz, de pl. a magyar papirpenzeken hol van hasznalhato Braille-iras, hogy tudd melyik cimlet melyik? A fempenz oke, kitapintod, de honnan tudod mennyit kell bedobni ha nem latod az automatan a kiirast? Mivel jobb ez mint kartyaval fizetni?


Es amugy... micsoda baromsag ez hogy a gepek uralkodnak? Ha nem lennenek azok a gepek neked jo esellyel nem lenne semmilyen munkad, nem lenne amin internetezel, de nem nagyon lenne internet sem.

márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
87%

@13 A készpénz pont ugyanúgy globál és nemzetgazdasági tendenciáktól függ, mint az, amivel a kártyádról fizetsz. A Covid lecsengése óta ez lett a pénzügyi analfabéta összesküvés-elmélet hívők új vesszőparipája, csak hát ettől még nem lesz igaz.


Csak olyan országokban fizetek készpénzzel, ahol a kártya nem opció.

márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%
... azt mar meg sem emlitem, hogy hogyan jutsz az imadott, ertekes keszpenzedhez, ha az altalad vizionalt 'gepek' megtagadjak a felvetelet az automatabol?
márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%

"de az 5-nek az volt a problémája, hogy néhány száz forintja nincs a kezében, hogy használni tudja a pénzes gépet."

Egyáltalán nem, sőt! Ott van 10.000 Ft, csak mivel azt csak akkor használom, ha muszáj, ezért nem termelődik napi szinten apró. Ahhoz, hogy legyen elég apróm, vissza kéne térnem a kőkorszakba, és szinte mindig, mindenhol kp-val fizetni. Ezt lehet nehéz felfogni egy ősembernek, miért problémás, de semmi jó nincs abban, hogy az ember folyton kp-t hordozgasson magával. Az csak macera és kellemetlenség.

Egyébként nem teljesen értem mi a baja egyes embereknek a kártyás fizetéssel. A készpénz is csak egy darab papír. Az is egy tollvonással elveszítheti minden értékét.

márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%

Használom a kártyát is, de ha van két láb amin lehet állni, az jobb, mintha csak egy lenne, nem?


Persze kártyán fizetem az összes rendelést, lakbért, utazást, feliratkozást.

De van nálam kézpénz is.


A kpnak jó oldala is van. Pl a elmegy a net, nem áll meg az élet. Csomó kis bolt, piac, kisbüfé ellehetlenedne kp nélkül.



Olyan opció nincs, hogy mindkét megoldásnak van létjogosultsága?


Én szeretem a piacon kiválogatni, hogy melyik három szál répa az ami kell, mert ez helyi, nem a világ másik végébõl utaztatták ide.


Inkább néni csinálja a szendvicsemet, mint a gyártósor. Mert a néninek lehet mondani, hogy légyíves ne tegyen rá sok vajat, de picit több paradicsomot.



És igen, az is tök jó, hogy az ember a gyerek kezébe tud nyomni egy közepes címletet, hogy menjél le a boltba tejért, és nem kell attól félni, hogy elhagyja az összes pénzemet.


Ha elmegyünk valahova, mindig van nálam vésztartalák taxi pénz.

márc. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk Szarvasi kávéföző és teaföző van. Meg van beszélve kihozza cukrot kávét azt elkészítjük magunk.
márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!